به روز شده در: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰
شهید نصراصفهانی در وصیت‌نامه خود آورده است: خدايا، بخاطر ارادتی كه به صديقه كبری حضرت زهرا (س) دارم، اگر دست خالی به سويت می‌آيم مرا ببخش و قبولم فرما.
کد خبر: ۲۶۰۶۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹ - 06October 2017
14 مهر منتشر شود/ وصیت‌نامه شهید محمدجعفر نصراصفهانی/ خدایا مرا با دست خالی بپذیر
به گزارش خبرنگار ساجد، شهید «محمدجعفر نصراصفهانی» 10 شهریور 1339 در اصفهان چشم به جهان گشود. وی در اکثر راهپیمایی‌ها و تظاهرات بر ضد رژیم پهلوی حضور داشت. شهید نصر اصفهانی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه شد. وی در روزهای اول حضور در منطقه عملياتی سوسنگرد مجروح و به بيمارستان منتقل گرديد.
 
شهید نصراصفهانی به توصيه شهید صياد شيرازی خدمت در ارتش را به عنوان شغل خود انتخاب و در سال 1361 وارد دانشکده افسری شد. وی در سال 1367 طی عمليات رزمی در منطقه مريوان و پنجوين عراق به شدت مجروح شد و در همين زمان به واسطه تک شيميايی دشمن بعثی آلودگی شيميايی نيز پيدا کرد.
 
شهید نصراصفهانی سال 1374 با اينکه در شرايط جسمانی خوبی نبود به عنوان فرمانده تيپ 1 لشکر 77 پياده ثامن الائمه (ع) منصوب شد. در سال 1375 حال عمومي وی به واسطه مجروحيت و آلودگی شيميايی مجددا رو به وخامت گذاشت. شهید نصراصفهانی سرانجام 19 آبان 1375 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
 
متن وصیت‌نامه‌ای که از این شهید والامقام به یادگار مانده است را در ادامه می‌خوانید:
 
«ذرات وجودم به وحدانيت و رسالت حضرت محمد (ص) و ولايت حضرت علی (ع) و يازده فرزند معصوم امام علی (ع) شهادت می‌دهد.
 
خدايا! بخاطر ارادتی كه به صديقه كبری حضرت زهرا (س) دارم، اگر دست خالی به سويت می‌آيم مرا ببخش و قبولم فرما!.
 
ای خدای بزرگ! رهبر عزيز انقلاب و انقلاب اسلامی ملت ايران را تا ظهور آخرين ذخيره‌ات حفظ بفرما و با ظهور حضرت مهدی (عج) در دل‌های اين ملت ستم كشيده را با دست‌های مباركش شفا عنايت فرما.
 
ای خدای بزرگ مرگ مرا و خانواده‌ام را شهادت مقرر فرما.
 
از پدر و مادر عزيزم و همسر مهربانم كه در طول سال‌های دفاع مقدس و بعد از آن ياری صديق برای حقير بوده و با دست خالی من ساخت و دم برنياورد حلاليت می‌طلبم.
 
ای خدای بزرگ همه ما را عاقبت به خير بفرما.
 
1375/6/19
 
محمد نصر اصفهانی»
 
انتهای پیام/ 111
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار