به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۱
رئیس سازمان بسیج هنرمندان:
رئیس سازمان بسیج هنرمندان با اشاره به نامگذاری سال 93 به نام شهید شاخص هنرمند امیر روحی گفت: یکی از دلایل نامگذاری سال‌ها به نام شهدای هنرمند این است که بتوانیم یاد و خاطره‌ی شهدا را در زندگی خود جاری و ساری کنیم.
کد خبر: ۲۵۵۴۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۸ - 18August 2014

کنگره سراسری ۲ هزار شهید هنرمند برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس از ساری، «حسین قنادیان» رئیس سازمان بسیج هنرمندان در یادواره شهید شاخص هنرمند امیر سرلشکر شهید «محمد باقر روحی» که در دانشکده نوشیروانی بابل در حال برگزاری است، گفت: امیر روحی از شهدایی است که در عرصه جهاد و حماسه تلاشهای زیادی داشت.

وی با اشاره به نامگذاری سال 93 به نام شهید شاخص هنرمند امیر روحی،  یکی از دلایل نامگذاری سال به نام شهدای هنرمند را زنده نگهداشتن یاد و خاطرهی شهدا اعلام کرد و افزود: ذکر شهید عبادت است و برگزاری این یادواره هم عبادت بزرگ محسوب میشود.

وی از برگزاری کنگره سراسری 2000 شهید هنرمند کشور خبر داد و اظهار کرد: امیر روحی علاوه بر اینکه به دنبال هنر بود دنبالهی هنری بود که روح او را سیقل دهد.

قنادیان خاطرنشان کرد: نام شهید در کوچهها و خیابانهای ما و در ادارات و محل کار ما باعث برکت است، اما ما باید سعی کنیم مرام و اعتقاد شهید را در زندگی خودمان جاری کنیم.

وی از شهید روحی به عنوان شهیدی که عرفان خاصی به حضرت امام(ره) داشت نام برد و گفت: این شهید در حال اسارت و با مجروحیت در برابر توهین سرباز دشمن به حضرت امام(ره) مقاومت کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار