به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۰
بخش اول/ در گفت‌و‌گوی امیر معتمدیان با دفاع پرس مطرح شد
فرمانده قرارگاه پشتیبانی ستاد ارتش با اشاره به کسب مقام سومی در مسابقات بین‌المللی سیزم در برزیل گفت: متاسفانه کار رسانه‌ای خوبی در این زمینه تاکنون صورت نپذیرفته است و در خصوص این افتخارآفرینی‌ها شاهد پوشش خبری مناسبی نبودیم.
کد خبر: ۲۵۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۶ - 16August 2014

انتقاد از کم توجهی رسانه‌ها نسبت به افتخارآفرینی نیروهای مسلح در سیزم

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، برگزاری مسابقات ارتش های جهان مجالی را فراهم می آورد که علاوه بر رویارویی سربازان در میدان های نبرد، افراد در میدانهای ورزشی مقابل یکدیگر قرار گرفته و با هدف برقراری روابط در زمینه های ورزشی میان نیروهای مسلح جهان شعار دوستی از طریق ورزش را به منصه ظهور برسانند. این مسابقات همه ساله در کشورهای مختلف و در رشته های گوناگون برگزار می شود و هر چهار سال یکبار نیز المپیک سیزم برپا می شود.

امسال سی و سومین دوره مسابقات والیبال ارتش های جهان مقام ارزشمند سومی را برای نظامیان کشورمان به همراه داشت که این بهانه ای شد تا ساعتی را با امیر سرتیپ دوم عزت الله معتمدیان، رئیس هیئت والیبال ارتش و سرپرست تیم اعزامی به مسابقات والیبال نیروهای مسلح جهان و فرمانده قرارگاه پشتیبانی ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران به گفتوگو بنشینیم.

امیر معتمدیان پس از توضیح مختصری از تاریخچه این مسابقات گفت: در سی و سومین دوره مسابقات والیبال در برزیل، کشورمان موفق به کسب مقام سوم شد. این مسابقات در سال 88 نیز با حضور ایران در کشور برزیل برگزار شد، همچنین در سال 91 در تهران کشورمان موفق به کسب مقام نخست این مسابقات شد که متاسفانه کار رسانه ای خوبی در این زمینه تا کنون صورت نپذیرفته است و در خصوص این افتخار آفرینی ها شاهد پوشش خبری مناسبی نبودیم.

فرمانده قرارگاه پشتیبانی ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تدبیر سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح و اهمیت این مسابقات برای سلسله مراتب فرماندهی گفت: شرکت در این سطح از مسابقات علاوه بر افزایش توان رزمی نیروها، وسعت دیگری از آمادگی رزمی و بالا بردن روحیه و تنوع در کار را به همراه دارد. بنابراین این موضوع برای سازمانی مثل ارتش جمهوری اسلامی ایران که تعداد زیادی نیروی جوان در اختیار دارد، بسیار حائز اهمیت است.

امیر معتمدیان افزود: حضور کشورها در دوره های مختلف بسته به اهمیت آن رشته خاص برای کشورها دارد و یا حتی ممکن است کشوری توانایی شرکت در رشته ای خاص را نداشته باشد، بنابراین ممکن است تعداد کشورهایی که در این مسابقات شرکت می کنند کم یا زیاد شود. با این تفاسیر این مسابقات در برزیل با حضور 11 کشور همراه بود.

رئیس هیئت والیبال ارتش جمهوری اسلامی ایران و رئیس هیئت اعزامی به مسابقات سیزم نگاه ارتش های جهان به سیزم را یک نگاه کاملا ورزشی دانست و گفت: این مسابقات به روز رسانی و توانمندسازی نیروها را به همراه دارد و به همین خاطر کشورهای بسیاری در این بخش سرمایهگذاری می کنند. کشور ما نیز با توجه به اهمیت این موضوع، همکاری گسترده ای را با فدارسیون های ورزشی در پیش گرفته است، چرا که فدراسیون ها نفراتی را در تیم های مختلف خود دارند که بعد از مدتی باید به خدمت سربازی بروند که بعد از ورود آنها به نیروهای مسلح در تیم های ورزشی که تخصصش را دارند بهکار گرفته می شوند.

 

امیر معتمدیان با بیان اینکه در واقع این نیروهای مسلح است که به فدراسیون ها کمک می کند، اذعان داشت: نیروهای مسلح با حفظ این استعدادها و با دراختیار گذاشتن حجم وسیعی از امکانات برای ورزشکاران سعی در به روز نگه داشتن آنان دارد و با بهکار گرفته شدن سربازان ورزشکار در حوزه های گوناگون ورزشی علاوه بر حفظ توانایی های آنان در طول دو سال خدمت سربازی این مجال را برای آنان فراهم می کند  که در رده های مختلف، حتی ملی مسابقه بدهند و برای کشور کسب افتخار کنند.

فرمانده قرارگاه پشتیبانی ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: در این سری از مسابقات والیبال از همکاران پایور کسی حضور نداشت ولی برنامه ما این است که ترکیب تیممان از کارکنان پایور و وظیفه باشد. در ضمن لازم به توضیح است که تیم ما متشکل از نیروهای مسلح است و نیروهای مسلح یعنی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع، نیروی انتظامی و بسیج مستضعفین؛ در واقع این پنج قسمت در کنار هم جمع می شوند و تیم یکپارچه نیروهای مسلح کشور را تشکیل می دهند.

امیر معتمدیان در خصوص نحوه گزینش نفرات در تیم والیبال نیروهای مسلح توضیح داد: ما در ابتدا نزدیک به 45 نفر را به اردو دعوت کردیم که این نفرات از ارتش جمهوری اسلامی ایران، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و بسیج مستضعفین بودند، که از این 45 نفر 12 نفر انتخاب شدند. بنابراین هر کسی که آمادگی رزمی و جسمی بهتری داشته باشد، می تواند در تیم عضویت پیدا کند، که این روند گزینش برای تمامی رشته ها به همین منوال صورت می پذیرد.

رئیس هیئت والیبال ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص برنامه های مقدماتی انجام شده در حوزه ورزش نیروهای مسلح افزود: ما در طول سال و برای گروه های مختلف چندین برنامه داریم، که از جمله آنها میتوان مسابقات دانشجویان دانشگاههای آجا، مسابقات شهرکها و کویهای سازمانی آجا در سراسر کشور، مسابقات پیشکسوتان و جانبازان، مسابقات داخل یگان ها، مسابقات سربازی، مسابقات بین نیرویی، مسابقات قهرمانی آجا و مسابقات قهرمانی نیروهای مسلح که در طول سال برگزار میشود را نام برد.

امیر معتمدیان در خصوص امکانات و تسهیلات اعطا شده به ورزشکاران نیروهای مسلح ابراز داشت: کسانی که مقام می آورند اگر در رده های وظیفه باشند، کسر خدمت ها یکی از مواردی است که برای آن ها در نظر گرفته می شود، ضمنا یکی از موارد بسیار مهمی که اتفاق می افتد به اثبات رساندن عرق ملی است. علاوه بر آن مدال ها، هدایا و امکاناتی که در اختیار آنان قرار داده می شود بخشی از تسهیلاتی است که به این ورزشکاران اعطا می شود.

 

 ادامه دارد ...

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها