به روز شده در: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹
حبیب آقاجری:
برگزاری جشنواره‌های مختلف با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس می تواند به گردآوری مطالب جنگ کمک بسیار زیادی کند.
کد خبر: ۲۴۸۱
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۷ - 27August 2013

عملیات کربلای 5 و والفجر ازشگفتی های هشت سال دفاع مقدس است

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، نشست رسانهای جشنواره و نمایشگاه ملی دفاع مقدس با موضوع "خوزستان طلایهدار دفاع مقدس" برگزار شد.

در ابتدای این نشست "حبیب آقاجری" ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و امام شهدا، گفت: انقلاب اسلامی آرزوی پیروان مکتب تشیع را پس از چندین قرن محقق و ایران اسلامی را به پایگاه شیعه در جهان تبدیل کرد، استقرار یک حکومت اسلامی در منطقه حساسی مثل خاورمیانه دشمنی دشمنان ایران و مذهب تشیع را بیشتر و این موضوع را برای کشور ما به یک تهدید تبدیل کرد.

وی افزود: در ابتدای انقلاب دشمن با تحریک حزب بعث عراق جنگ را به ما تحمیل کرد، با حمله ارتش حزب بعث به خوزستان ما در همان مراحل اولیه جنگ بسیاری از مناطق کشورمان را از دست دادیم.

آقاجری تصریح کرد: مردم کشورمان بلافاصله پس ازجنگ به  کمک سپاه و ارتش شتافتند و تا جایی که توانستند در برابر دشمن مقاومت کردند اما متاسفانه در آن زمان قدرت زیادی نداشتند. ریاست جهور وقت هم که "بنی صدر" بود کمکهای لازم را به جنگ نمیکرد، در نهایت با دستور امام خمینی(ره) یک بسیج همگانی شکل گرفت ومردم با کمک هم توانستند ارتش بعث عراق را به عقب برانند و مناطق اشغال شده را باز پس گیرند .

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: د رهشت سال دفاع مقدس عملیاتهای بسیاری چون  ثامنالائمه، طریقالناس، بیتالمقدس، فتحالمبین انجام  شد، اما آنچه که در کربلای 5 و والفجر اتفاق افتاد بسیار تعجبآور بود وشگفتی آن به حدی بود که بزرگترین استادان جنگ دنیا را متحیر کرد.

وی افزود: با شکستهای پیاپی ارتش بعث عراق، آمریکا در مسائل اطلاعاتی جنگ ورود مستقیم کرد و جنگ نفتکشها را در خلیج فارس شروع کرد، این در حالی بود که رزمندگان ما تا نزدیک بصره پیش رفته بودند و تا پیروزی فاصله چندانی نداشتند .

نماینده ماهشهر در مجلس نهم، با اشاره به درگیریهای مرزی که قبل از جنگ بین ایران و عراق اتفاق افتاده، یادآور شد: خوزستان در مناطق سوسنگرد، حمیدیه و بسیاری دیگر از مناطق مرزی قبل از شروع جنگ درگیری زیادی با عراق داشته و افرادی هم قبل از شروع جنگ در این مناطق به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: با توجه به گستردگی موضوع دفاع مقدس باید بدانیم که هرچه در این زمینه فعالیت کنیم بازهم کم است، برگزاری جشنوارههای مختلف با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس می تواند به گردآوری مطالب جنگ کمک بسیار زیادی کند.

آقاجری توضیح داد: اگر امروز هم جنگی بین ایران و کشورهای دیگر اتفاق بیافتد همین جوانها گوش به فرمان رهبری داده و به میدان جنگ میروند. با عمل به فرمایشات ایشان با تهاجم فرهنگی و دیگر دشمنیهای دشمنان خارجی به راحتی میتوان مقابله کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها