به روز شده در: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷
همزمان با هفته بسیج صورت می‌گیرد؛
مدیرکل بهزیستی استان زنجان از افتتاح 50 واحد مسکونی مددجویی همزمان با هفته بسیج در این استان خبر داد.
کد خبر: ۲۴۷۷۹۹
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶ - 15July 2017

افتتاح 50 واحد مسکونی مددجویی بهزیستی در زنجانبه گزارش دفاع پرس از زنجان، مدیرکل بهزیستی استان زنجان قبل از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: همزمان با هفته بسیج 50 واحد مسکونی مددجویی در استان با اعتباری بالغ بر 24 میلیارد و 190 میلیون ریال افتتاح می شود.

وی افزود: این تعداد واحدهای مسکونی در شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره، خدابنده، ایجرود، ماهنشان و طارم افتتاح می‌شود.

محمد محمدی قیداری از افتتاح دو مرکز مشاوره دولتی تخصصی کودکان و مرکز مشاوره دولتی ایجرود و آببر طارم در هفته بهزیستی خبر داد و گفت: خدمات مشاوره‌ای حضوری خط مشاور 1480 بهزیستی برای عموم رایگان است.

محمدی تصریح کرد: طی این هفته مرکز شبانه روزی مراقبتی و توانبخشی بیماران اعصاب و روان نیز افتتاح می شود و این مرکز به عنوان دومین مرکز شبانه روزی مراقبتی و توانبخشی در استان زنجان با ظرفیت اسمی 50 نفر آغاز به کار می کند.

وی افزود: پنج گروه همیار در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و بنیاد سالمندان شهرستان خدابنده و یک مهد کودک در شهرستان خرمدره طی این هفته افتتاح می شود.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: طی این هفته 150 اورژانس خدمات اجتماعی در سطح کشور افتتاح می شود که سهم استان زنجان یک اورژانس است که در شهرستان طارم با هدف خدمات رسانی و کاهش آسیب های اجتماعی به کار گیری خواهد شد.

وی گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده روزهای 26 و 27 تیرماه جاری نمایشگاه توانمندی‌های جامعه هدف بهزیستی در کارخانه کبریت زنجان برگزار می‌شود و توانمندی‌های جامعه هدف بهزیستی در معرض دید عموم قرار می گیرد.

محمدی با بیان اینکه این استان به لحاظ کم بودن آسیب‌های اجتماعی رتبه 30 کشوری را دارد، خاطرنشان کرد: اقدامات پیشگیرانه و مشارکت عموم مردم در کاهش گرایش افراد به اعتیاد بسیار ضروری است.

وی اقدامات راهبردی این سازمان را در سه حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها، توانمندسازی و ایجاد اشتغال و برون سپاری فعالیت‌ها به بخش خصوصی ذکر کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها