به روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
شبکه‌های سیما برای روزهای یکشنبه و دوشنبه ۱۴ و ۱۵ خرداد ویژه برنامه‌های مختلفی پیرامون شخصیت و قیام امام خمینی (ره) تا پیروزی انقلاب و مباحث پیرامون واقعه ۱۵ خرداد آماده کرده و روی آنتن می‌فرستند.
کد خبر: ۲۴۲۰۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱ - 03June 2017
همراه با تلویزیون در «سوگ آفتاب»
به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، ویژه برنامه های شبکه های سیما به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی و پنجاهمین سالگرد قیام خونین پانزدهم خرداد، اعلام شد.
 
شبکه یک سیما
«مردی برای فردا» برنامه‌ای پنج قسمتی است که زندگی سیاسی امام خمینی (ره) را روایت می‌کند. این برنامه از فردا پنج شنبه 11 خرداد تا دوشنبه 15 خرداد پخش می‌شود.
 
برنامه تحلیلی «نگاه یک» هم شنبه 13 خرداد حوالی ساعت 23 به صورت زنده و با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسین خمینی از حسینیه جماران پخش خواهد شد.

«خاطرات روزهای داغ» هم مستندی است که روایت‌های مردم و مسولان و نزدیکان رهبر کبیر انقلاب اسلامی را به تصویر می‌کشد. این مستند 40 دقیقه ای 14 خرداد ساعت 23:15 از شبکه یک پخش خواهد شد.
 
مستند 20 دقیقه‌ای «روح الله» هم که زندگی امام خمینی را از زاویه‌ای متفاوت معرفی می‌کند یک شنبه 14 خرداد ساعت 8:45 به روی آنتن خواهد رفت.

«مهر خاوران» هم نام برنامه‌ای دیگر است که روز دوشنبه 15 خرداد ساعت 7:15 پخش خواهد شد.
 
همچنین در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) سخنرانی مقام معظم رهبری به طور زنده و از ساعت 18:30 از حرم مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی پخش می‌شود.

«اندیشه‌های جاوید» مستند دیگری است که به موضوع اندیشه‌های امام خمینی در موضوع استکبار ستیزی می‌پردازد. در این برنامه از بحث کاپیتالاسیون و انجمن‌های ایالتی و ولایتی که اولین مخالفت و رویارویی حضرت امام با دولت آمریکا بود تا حادثه طبس و دخالت نظامی آمریکا به خاک ایران را روایت می‌کند. سهراب فاضلیان تهیه کننده این مستند 20 دقیقه‌ای است که 14 خرداد حوالی ساعت 14:45 از شبکه یک پخش خواهد شد.

همچنین مستند «در مسیر آزادی» به تهیه کنندگی هومن نیری کاری از گروه سیاسی شبکه یک است که روز 15 خرداد حوالی ساعت 14:45 به روی آنتن می‌رود. این مستند درباره نگاه امام خمینی(ره) به زنان و نقش زنان در جامعه از سال 42 تا 1357 و تاثیر این قشر جامعه در پیروزی انقلاب اسلامی است. در این مستند 25 دقیقه‌ای به جایگاهی که زنان پس از پیروزی انقلاب به آن دست می یابند اشاره می‌شود.
 
شبکه دو سیما
«جانب عشق» عنوان ویژه برنامه‌ای به مناسبت ارتحال امام (ره) و قیام پانزده خرداد است که به شناخت میراث انقلابی به جای مانده از امام خمینی (ره) و آینده انقلاب اسلامی می‌پردازد. این ویژه برنامه به تهیه کنندگی مجید احسانی نیک یکشنبه و دوشنبه14 و 15 خرداد ساعت 9 و 19:15 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
 
همچنین مستند «از خمین تا نجف» به روایت زندگی حضرت امام خمینی (ره) از زمان تبعید ایشان به نجف تا بازگشت وی به خمین می‌پردازد که ساعت 21 یکشنبه 14 خردادماه روی آنتن می‌رود.
 
مستند دیگری به نام «خط اصیل» از جمله تدارک‌های ویژه شبکه دو برای این ایام است. این مستند دوشنبه ساعت 21 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
 
شبکه سه سیما

 
برنامه «صحیفه مهر» به تهیه کنندگی هادی‌پور حامدی کاری از  گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیماست که در 3 قسمت 45 دقیقه‌ای با حضور کارشناسانی چون حجت الاسلام و المسلمین مصباحی‌مقدم، محسن رفیق‌دوست، دکتر عبد الملکی، توکلی بینا، دکتر صادقی و دکتر محمد اسلامی به بررسی اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) در حوزه اقتصاد می‌پردازد.

در این برنامه ترکیبی به موضوعاتی چون تعریف اقتصاد، هدف اقتصاد در اسلام، جایگاه مستضعفین و محرومین، استقلال اقتصادی، خودکفایی و قبح از منظر واندیشه‌های امام خمینی (ره) پرداخته می‌شود.

این برنامه از شنبه 13 تا دوشنبه 15 خرداد از ساعت 17 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. مستند «مکتب امام» نیز کاری از گروه معارف شبکه سه سیما به تهیه‌کنندگی سعید عباسی است که در سه قسمت 30 دقیقه‌ای از شنبه 13 تا دوشنبه 15 خرداد از ساعت 7:30 روی آنتن شبکه سه سیما قرار می‌گیرد.

مقام معظم رهبری مکتب امام را بر اساس سه موضوع معنویت، عقلانیت و عدالت برشمردند. این برنامه بر اساس سخنان افراد مختلف سیاسی، علمی و دانشگاهی در رابطه با مکتب امام و سخنان مقام معظم رهبری مستندی تهیه کرده است.
 
همچنین برنامه‌هایی چون «از بلندای عزت» یکشنبه 14 و دوشنبه  15 خرداد ساعت 6:45، «امام ما»، و «به یاد آفتاب» یکشنبه 14 خرداد به ترتیب 11 و 11:30 و «خاطرات روزهای داغ» دوشنبه 15 خرداد ساعت 11 به مناسبت سالگرد رحلت امام(ره) و قیام 15 خرداد از شبکه سه سیما  پخش می‌شوند.
 
شبکه پنج سیما
 
گروه کودک و خانواده برای این مناسبت انیمیشن «امام و کودک» و «دلاوران خلیج فارس» را در نظر گرفته است که در روزهای 14 و 15 خرداد بر روی آنتن شبکه پنج می‌رود. «دست خط» برنامه دیگر شبکه است که در آن ناگفته‌هایی از رفاقت هفتاد ساله آیت‌‌الله موحدی کرمانی با آیت‌الله هاشمی بیان می‌شود.

این ویژه برنامه که ساعت 17 از شبکه پنج پخش خواهد شد ناگفته‌هایی از شاگردی آیت‌الله موحدی کرمانی در محضر امام خمینی (ره) و رفاقت هفتاد ساله و عاطفی‌اش با مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌گوید‌.

در این برنامه رییس موقت مجمع تشخیص مصلحت نظام از چگونگی آشنایی خود با امام خمینی (ره) و چگونگی تشکیل جامعه روحانیت مبارز تهران ناگفته هایی را بیان خواهد کرد.
آیت‌الله موحدی کرمانی همچنین از انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و حواشی مناظره‌ها خواهد گفت و توضیحاتی درباره نقل قولی که از او درباره رای حلال بیان شده است ارائه خواهد کرد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز از چرایی کناره گیری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری از جلسات جامعه روحانیت خواهد گفت و دلایل اختلاف نظر خود با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در خصوص قرار ندادن نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در فهرست انتخابات خبرگان رهبری سال 94  و حمایت خود از آقای هاشمی را تشریح خواهد کرد.

ادامه مسیر جمنا بعد از انتخابات ریاست جمهوری، چرایی کناره گیری آقای ناطق نوری از بازرسی دفتر رهبری و ناگفته‌هایی از انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری انقلاب اسلامی در 14 خرداد 68 از دیگر صحبت های آیت‌الله موحدی کرمانی خواهد بود.

دست خط به تهیه کنندگی و اجرای محمدحسین رنجبران ویژه برنامه «دست خط» برای سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی به تهیه کنندگی و اجرای محمدحسین رنجبران یکشنبه 14 خرداد ساعت 17 و تکرار آن دوشنبه پانزده خرداد ساعت 11 پخش خواهد شد.

مستند «دور اما نزدیک» به تهیه‌کنندگی حجت‌الاسلام روح‌الله اسدی کیادهی یک شنبه 14 خرداد ساعت 20:45 به مدت 35 دقیقه از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

این مستند با محوریت تبلیغ دین اسلام در 2 قسمت به موضوعاتی همچون تاریخچه شیعیان و مسلمانان آرژانتین، تاثیر انقلاب اسلامی ایران پرداخته است. مستند «دور اما نزدیک» اطلاعات خوبی از زندگی و فعالیت‌های مسلمانان به خصوص شیعیان این کشور در اختیار مخاطبان قرار دهد.
مستند «یادها» ویژه ارتحال امام خمینی (ره) یکشنبه و دوشنبه 14و15 خردادماه ساعت 1:40 بامداد از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. این مستند به تهیه کنندگی سعید عباسی و کارگردانی غلامرضا حیدری است که نگاهی گذرا به زندگی حضرت امام خمینی (ره) از نگاه یاران و نزدیکان ایشان دارد.

 
شبکه قرآن و معارف سیما
 
«در سوگ آفتاب» عنوان ویژه برنامه این شبکه در روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد می‌باشد که از ساعت ۱۱:۳۰ تا اذان ظهر به صورت زنده و مستقیم با حضور کارشناسان مذهبی به بیان شخصیت امام خمینی (ره) و مباحث پیرامون واقعه خونین  ۱۵ خرداد خواهد پرداخت.
آیت‎‌الله صدیقی (امام جمعه موقت تهران)، دکتر محمدحسین رجبی‌دوانی (کارشناس مذهبی)، وحید قاسمی (شاعر)، شهروز حبیبی (ذاکر)، محمد علی گلریز (خواننده) و کاپیتان محمود امینی از مهمانان «در سوگ آفتاب» در روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد خواهند بود.
 
سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم بیست و هشتمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) از ساعت ۲۱ به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما خواهد رفت. ویژه برنامه شبانگاهی «ماه نشان» که در شب‌های ماه مبارک رمضان در ساعت ۲۳:۳۰ به صورت زنده تقدیم مخاطبان می‌شود، با تغییر رویکرد به مباحث پیرامون این مناسبت‌ها و همچنین وفات حضرت خدیجه (س) می‌پردازد.

مستند ترکیبی «مکتب امام (ره)» با محوریت موضوعاتی از قبیل: عقلانیت، معنویت و عدالت با کارشناسی حجج‌الاسلام طباطبائی و لک‌زایی، دکتر غفوری‌فرد، دکتر اسلامی و دکتر بادامچیان، شخصیت سیاسی و مذهبی امام راحل را به تصویر می‌کشد.

مستند «مکتب امام (ره)» در ۳ نوبت و در روز ۱۳ خرداد ساعت ۲۱ و روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد  ساعت ۸ صبح تقدیم علاقه مندان خواهد شد. همچنین تفسیر سوره حمد توسط امام خمینی(ره) تحت عنوان «تفسیر آفتاب» در این ایام ساعت 9:30 صبح به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما خواهد رفت.

 
شبکه آموزش
 
همزمان با ایام رحلت امام خمینی(ه) و قیام 15 خرداد ماه، برنامه «گمگشته دیار محبت» به مدت 27 دقیقه شنبه13 خرداد ماه از شبکه آموزش سما پخش می‌شود. در این برنامه زندگی سیاسی امام خمینی (ره) در قالب عکس در بیت آن حضرت را روایت می‌شود.

این برنامه که با حضور یکی از بانوان نزدیک بیت امام(ره) به روی آنتن می‌رود با نشان دادن هر عکس روایت مربوط به آن بازگو می‌کند. «گمگشته دیار محبت» به کارگردانی پیام ابراهیم‌پور به مدت 27 دقیقه شنبه13 خرداد ماه ساعت 22 از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود.

همچنین انیمیشن سینمایی «پا به پای آفتاب» به کارگردانی رسول بابارضا، یکشنبه ساعت 9:30 از این شبکه پخش خواهد شد. این انیمیشن درباره زندگی امام خمینی(ره) ساخته شده است که به دوران جوانی و نوجوانی ایشان می‌پردازد. قشون دولتی برای سرکوب عشایر بختیاری در مسیر خود از اطراف خمین در حال گذر بودند که دچار مشکل در تهیه آذوقه می‌شوند.

ویژه برنامه «بیت الغزل» نیز در با موضوع اشعار امام خمینی (ره)، یکشنبه و دوشنبه 14 و ا5 خرداد ماه ساعت 14:30 دقیقه از شبکه آموزش سیما پخش خواهد شد. برنامه «قاموس ققنوس» نیز در دو قسمت یکشنبه 14 خرداد ماه ساعت 22 و دوشنبه 15 خرداد ماه ساعت 10 صبح از شبکه آموزش به روی آنتن می‌رود.
 
انتهای پیام/121
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار