به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۲
مسئول راهیان نور سپاه شهدای آذربایجان غربی خبر داد
مسئول سازمان اردویی و راهیان نور سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: سال گذشته ۹۳ هزار و ۶۹۴ نفر از سراسر کشور از مناطق عملیاتی آذربایجان غربی بازدید کردند و امسال نیز ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر از مردم استان از این مناطق دیدار می کنند.
کد خبر: ۲۲۰۵۶
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۴ - 21June 2014

بازدید ۲۸ هزار نفر از مناطق عملیاتی آذربایجان غربی در سال ۹۳

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، سرهنگ حسنعلی چراغی در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه های امسال راهیان نور در آذربایجان غربی اظهار کرد: سال گذشته آذربایجان غربی در اردویی راهیان نور شمال غرب کشور نقش میزبانی از 19 استان کشور را بر عهده داشت.

وی افزود: سال گذشته 93 هزار و 692 نفر از مناطق عملیاتی استان دیدار کردند که از این تعداد 23 هزار و 917 نفر تنها از آذربایجان غربی شامل عموم مردم و دانش آموزان و دانشجویان بود.

مسئول سازمان اردویی و راهیان نور سپاه شهدای آذربایجان غربی تصریح کرد: امسال اردوی زیارتی راهیان نور از 19 خرداد با حضور کاروانی از اساتید دانشگاهی از شهرهای تبریز، گیلان و مشهد آغاز شده است.

چراغی بیان کرد: پس از ماه مبارک رمضان یعنی 10 مرداد نیز اعزام زائران به مناطق عملیاتی آغاز و تا پایان شهریور ادامه داشته و از سوی دیگر از اول مهر تا آبان ماه، اعزام دانش آموزان به این مناطق آغاز میشود.

وی افزود: در این رابطه زائران از مناطق عملیاتی در ارومیه از یادمان شهید باکری و یادمان شهدای گمنام و نیز یادمان 14 شهید روستای بند، در اشنویه از دره شهدا و یادمان شهید آبشناسان، در پیرانشهر از یادمان شهدای تمرچین یا حاج عمران، در سردشت از یادمان شهدای بمباران شیمیایی، در نقده از یادمان شهید بروجردی و در مهاباد از یادمان شهدای این شهر دیدار می کنند.

بازدید 28 هزار و 500 نفر از مردم آذربایجان غربی از مناطق عملیاتی

چراغی گفت: امسال در استان برای اقشار مختلف مردم به منظور تجدید عهد با آرمان های شامخ شهدا برنامه ریزی شده و در این رابطه 7 هزار نفر از عموم مردم، یک هزار و 500 نفر از دانش آموزان و 20 نفر از دانشجویان سراسر استان به مناطق عملیاتی جنوب آذربایجان غربی اعزام می شوند.

مسئول سازمان اردویی و راهیان نور سپاه شهدای آذربایجان غربی تصریح کرد: از برنامه های سال 93 برای زائران مناطق عملیاتی، برگزاری نمایشگاه رزمی، فرهنگی و بصیرتی برای زائران شمال غرب استان و عموم مردم ارومیه در قرارگاه حیدرلوی ارومیه است.

امسال اردوگاههای سردشت و مهاباد به بهره برداری می رسند

وی اظهار کرد: امسال اردوگاه شهید اصغرزاده سردشت با ظرفیت اسکان 400 نفر و اردوگاه راهیان نور شهدای مهاباد با ظرفیت اسکان 700 نفر زائر آماده بهره برداری قرار میگیرد.

چراغی با اشاره به توافقنامه همکاری بین موسسه طلایه داران نور آفاق قم با سپاه شهدای آذربایجان غربی افزود: براساس این توافق نامه موسسه طلایه داران در 5 زمینه شامل فضا سازی یادمان و ارائه خدمات فرهنگی،تبلیغات و اطلاع رسانی ملی، انتشار نشریه امتداد، مسئله راویان ملی و در بحث اجرای اردوها با سپاه استان همکاری میکنند.

مسئول سازمان اردویی و راهیان نور سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: بحث اجرای اردوها در سه نوع شکل اجرایی اعم از اردوهای کاروانی، اردوهای خودجوش و اردوهای تلفیقی اعم از افراد نخبه انجام میشود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار