به روز شده در: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۱
معاون سید حسن نصرالله مطرح کرد
معاون دبیرکل حزب الله لبنان، نقض نکردن حاکمیت کشور، مقاومت و حمایت از دولت را سه شرط اصلی رئیس جمهور آینده لبنان عنوان کرد.
کد خبر: ۱۶۶۹۴
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۶ - 21April 2014

رئیس‌جمهور آینده باید به مقاومت ایمان داشته باشد

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از شبکه المنار، "شیخ نعیم قاسم" معاون دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم ختم سه شهید شبکه المنار که در منطقه القصر در استان الهرمل برگزار شده بود، اظهار کرد: این سه شهید، شهدای راه حق هستند.

شیخ "نعیم قاسم" در ادامه سخنرانی خود به رئیس جمهور جدید این کشور که قرار است تا چندی دیگه انتخاب شود، اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور آینده لبنان باید سه ویژگی داشته باشد. نخست آنکه حاکمیت کشور را نقض نکند و دخالت هیچ خارجی را نپذیرد. دوم، ایمان به مقاومت است و شخص رئیس جمهوری باید به مقاومت ایمان داشته باشد چرا که مقاومت بود که سرزمینهای تحت اشغال لبنان را آزاد کرد و سوم اینکه حامی تشکیل دولتی باشد که از سهم خواهیها و فساد دور باشد.

وی بدون اشاره به ذکر نام فرد مورد نظر حزب الله گفت: چنین رئیس جمهوری را ما انتخاب خواهیم کرد که بیشک شما او را میشناسید و امیدواریم که موفق باشد.

 تا این لحظه تنها شخصی که خود را به شکل رسمی و علنی به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری لبنان اعلام کرده، "سمیر جعجع" رییس حزب مسیحی "نیروهای لبنانی" از احزاب اصلی جریان ۱۴ مارس است و کاندیداتوری دیگر شخصیتها از جمله ژنرال "میشل عون" رییس جریان "آزاد ملی"، "امین جمیل" رییس حزب "کتائب" و "سلیمان فرنجیه" رییس حزب "المرده" از جمله نامزدهای مطرح برای تصدی ریاست جمهوری هستند که بر اساس نظرسنجیها شانس میشل عون از دیگر نامزدها برای تصدی این سمت از همه بیشتر است و جریان ۸ مارس و مقاومت نیز از نامزدی وی برای ریاست جمهوری حمایت میکنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها