به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۳
حجت‌الاسلام آل هاشم:
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تاکید بر اینکه فرهنگ دفاع مقدس همانند دژی تسخیر ناپذیر است، گفت: مهم‌ترین وظیفه پیشکسوتان دفاع مقدس ارتش، تبیین نقش این نیرو در سال‌های ابتدایی جنگ تحمیلی است.
کد خبر: ۱۴۳۹
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۳ - 25July 2013

درباره جنگ تحمیلی منصفانه و در عین حال مستدل سخن بگوییم / فرهنگ دفاع مقدس همانند دژی تسخیر ناپذیر است

 
به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در مراسم هماندیشی پیشکسوتان دفاع مقدس ارتش با گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد، تاکیدکرد:تبلیغ دفاع مقدس وظیفه همه ما است. امروز بعد از سه دهه از  پیروزی انقلاب اسلامی همه اذعان دارند که ما به این فرهنگ نیاز داریم، چرا که انجام کارهای بزرگ در کشور تنها با فرهنگ دوران دفاع مقدس ممکن است.
 
وی با تاکید بر اینکه فرهنگ دفاع مقدس همانند دژی تسخیر ناپذیر است، به برخی دیدگاههای مطرح شده در جلسه اشاره و تاکیدکرد: مهمترین وظیفه پیشکسوتان دفاع مقدس ارتش، تبیین نقش این نیرو در سالهای ابتدایی جنگ تحمیلی است.
 
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود:درشرایطی که سازمان ارتش به دلیل وقوع انقلاب انسجام خود را از دست داده بود، اما ارتش در همان وضعیت هم  عراق را در ابتدای حمله به ایران زمین گیر کرد و اگر  شجاعت کارکنان ارتش نبود،  ما وضعیت بدتری در آن سالها داشتیم.
 
حجت الاسلام آل هاشم در این زمینه به چند نکته اشاره و خاطرنشان کرد: مهمترین موضوعی که باید مورد توجه ما قرار بگیرد این است که درباره جنگ تحمیلی منصفانه و در عین حال مستدل سخن بگوییم. این توصیه قرآن است که بیان خود را محکم و بدون شک و تردید بیان کنید.
 
وی در همنین زمینه ادامه داد: بیان واقعیتهای جنگ تحمیلی باید به صورت تبیینی باشد تا نسل جدید هم با آن همراه شود.
 
گفتنی است در پایان این نشست از امیر سرتیپ دوم "معتمدیان"، فرمانده قرارگاه پشتیبانی ستاد ارتش و امیر سرتیپ دوم "توانایی"، فرمانده مهندسی ستاد ارتش به جهت حسن همکاری با سازمان عقیدتی سیاسی با اهداء لوحی، تقدیر شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها