به روز شده در: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۱
سردار مومنی:
رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی تخلفات حادثه‌ساز را خط قرمز پلیس در نوروز امسال اعلام کرد و هشدار داد: پلیس از این تخلفات چشم‌پوشی نمی‌کند.
کد خبر: ۱۳۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۹ - 10March 2014

تمرکز پلیس بر تخلفات حادثه‌ساز در جاده‌ها/ ذره‌بین بازرسان پلیس بر رفتار ماموران راهور

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، سردار "اسکندر مؤمنی" در دومین روز همایش روسای پلیس راهور ناجا، اظهار کرد: در نوروز سال گذشته بیشترین تصادفات رانندگی در ۲۹ اسفند ۹۱ و ۱۳ فروردین امسال رخ داد.

وی با اشاره به موج سفرها در ایام نوروز گفت: موج اول از روز ۲۹ اسفند ماه شروع می شود و دومین موج مربوط به هفته دوم عید است؛ با تمرکز امکانات و حضور فیزیکی گسترده، امیدواریم شاهد کاهش سوانح و تلفات رانندگی در تعطیلات امسال باشیم.

"مومنی" افزود: با توجه به اینکه روز ۱۳ فروردین امسال ۴ شنبه است احتمال دارد شاهد موج بازگشت سفرها در روزهای ۱۴ و ۱۵ فررودین باشیم.

رئیس پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه باید بستن کمربند ایمنی خصوصا در جادههای برونشهری از سوی سرنشینان عقب توسط پلیس جدی گرفته شود، گفت: بستن کمربند در شدت تصادفات و حادثه بسیار تعیین کننده است.

"مومنی" با اشاره به تصویب راه روستایی و ساختار آن گفت: امیدوارم با بسیج امکانات از سوی دستگاههای دخیل در امر ترافیک در راههای پر تردد و روستایی بتوانیم سوانح و حوادث را به حداقل برسانیم.

وی تخلفات حادثهساز را خط قرمز پلیس در نوروز امسال اعلام کرد و هشدار داد: پلیس از تخلفات حادثهساز چشمپوشی نمیکند.

ماموران راهور نباید با نشستن در خودرو به اعمال قانون بپردازند، بلکه آنان باید در صحنه حضور یافته و ضمن احترام به افراد وظایف قانونی خود انجام دهند. این موضوع توسط بازرسان پلیس مورد نظارت قرار میگیرد.

وی با بیان اینکه در سال ۸۰ تعداد کشتههای تصادفات ۱۹ هزار نفر ثبت شده است، گفت: اما در سالهای ۸۴ و ۸۵ رکورد جدیدی در کشتههای تصادفات، ثبت شد و این رقم به ۲۸ هزار نفر رسید، اما با اقدامات صورت گرفته، در پایان سال ۹۲ میزان کشتهها حدود ۱۸ هزار نفر بود.

ثبت ۱۸ هزار کشته در حالی انجام میشود که تعداد صدور گواهینامهها از سال ۸۴ تاکنون، ۹۶ درصد افزایش داشته است، گفت: میزان موتورسیکلتهای موجود از سال ۸۴ تاکنون ۱۸۶ درصد و میزان خودروها نیز ۱۴۹ درصد افزایش داشته است.

"مومنی" با بیان اینکه طی این مدت میزان تصادفات حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است، گفت: نسبت به سالهای ۸۴ و ۸۵ نیز میزان کشتهها ۳۵ درصد کاهش داشته و در حال حاضر به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه، ۶ تا ۷ نفر جان خود را از دست میدهند که تلاش میکنیم این رقم به ۳ تا ۴ کشته به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه برسانیم.

"مومنی" با اشاره به راهاندازی بزرگترین مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک در کشور، گفت: پلیس به منظور تسهیل خدمات به مردم و کاهش سفرهای غیرضروری، اقدام به راهاندازی سایت www.rahvar120.ir کرد که مردم میتوانند وضعیت رانندگی خود از جمله جریمه، نمره منفی و ... را مشاهده کنند و این سایت در حال حاضر در ابتدای راه قرار دارد و باید ظرفیتهای آن به فعلیت برسد.

وی بار دیگر به راهاندازی سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰ نیز اشاره کرد و گفت: این سامانه در راستای جلب مشارکت مردمی برای ارتقاء ایمنی ناوگان حمل و نقل و تقویت فرهنگ عمومی در کاهش تصادفات ایجاد شده است؛ از طریق این سامانه، بخش مسافربری ایمنتر میشود.

این مقام ارشد انتظامی، اولویتهای راهور ناجا در نوروز ۹۲ را کاهش سوانح و تلفات رانندگی، ارائه خدمات ترافیکی و استفاده از سامانههای هوشمند عنوان کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها