به روز شده در: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
گل‌علی بابایی در گفت‌وگو با دفاع مقدس:
رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس گفت: ما نمی‌توانیم کتاب‌های کم کیفیت تولید کنیم و سپس توقع داشته باشیم که مخاطب از این کتاب‌ها استقبال کند.
کد خبر: ۱۳۰۷۶
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۵ - 05March 2014

وضعیت توزیع کتاب‌های دفاع مقدس مطلوب نیست

سردار سرتیپ دوم گلعلی بابایی، رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس در گفتوگوی اختصاصی با خبرگزاری دفاع مقدس ضمن تاکید بر لزوم حمایت از کتابهای دفاع مقدس اظهار کرد: تاکنون بیشتر حمایتهایی که از کتاب دفاع مقدس صورت گرفته است بیشتر در حوزه تولید کتاب بوده و روی حوزه توزیع کتاب آنطور که باید کار نشده است.

وی افزود: یکی از راههای حمایت از توزیع کتابهای دفاع مقدس برگزاری نمایشگاه فصلی و ماهیانه در استانها و شهرهای مختلف و معرفی این کتابها به مخاطبان است؛ در همین راستا میتوان بُنهای کتاب را در اختیار علاقهمندان قرار داد تا کسانی که به لحاظ مالی در مضیقه هستند بتوانند کتابهای مورد علاقهشان را تهیه کنند.

رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس ادامه داد: دردانشگاهها و آموزش و پرورش ما، پتانسیلهای بسیار خوبی برای معرفی و حمایت از کتابهای دفاع مقدس وجود دارد که میتوان از این ظرفیت استفاده کرد؛ همچنین باید توجه داشت که تولید کنندگان کتابهای دفاع مقدس باید تا جایی که میتوانند کیفیت کارشان را بالا ببرند. ما نمیتوانیم با بیدقتی و کم دقتی کتابهایی که نوشتارشان در سطح نازلی قرار دارند تولید کنیم و سپس توقع داشته باشیم که مخاطب از این کتابها استقبال کند.

وی تصریح کرد: برای اینکه کیفیت کارهای دفاع مقدس را بالا ببریم چارهای نداریم جز اینکه نظارت بر اینگونه کتابها را بیشتر کنیم و این مساله باید با همکاری مسئولین و ناشرها و در فضایی کاملا دوستانه انجام شود. به عنوان مثال انتشارات سوره مهر به عنوان یک انتشارات موفق تاکنون توانسته است کتابهای بسیار خوبی را به مخاطبان خود عرضه کند.

گلعلی بابایی ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدار با فیلمسازان بر اقتباس از روی آثار ادبی و داستانهای موفق و تبدیل آنها به فیلم و سریال تاکید فراوان کردند و لازم است که این اتفاق در حوزه تولید فیلم و سریال ما بیافتد. در حال حاضر کتابهای بسیار خوبی در حوزه دفاع مقدس وجود دارند که میتوانند به فیلمها و سریالهای بسیار فاخری تبدیل شوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار