به روز شده در: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶
مدیرکل فرهنگی جامعةالمصطفی خبر داد
مدیرکل فرهنگی جامعةالمصطفی گفت: طلاب ۲۰ ملیت مختلف از کشورهایی همچون آمریکا، انگستان، روسیه و دیگر کشورهای جهان با هدف آشنایی و الگوپذیری از سیره شهدای دفاع مقدس از مناطق عملیاتی دفاع مقدس بازدید می‌کنند.
کد خبر: ۱۳۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۴ - 04March 2014

حضور طلاب آمریکایی و انگلیسی در راهیان نور

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از فارس، حسن صادقیپناه مدیر کل فرهنگی جامعه المصطفی اظهار کرد: طلاب 20 ملیت مختلف از کشورهایی همچون آمریکا، انگستان، روسیه و دیگر کشورهای جهان با هدف آشنایی و الگوپذیری از سیره شهدای دفاع مقدس و تأثیر گذاری بر جریان بیداری اسلامی در کشورهای مختلف از مناطق عملیاتی دفاع مقدس بازدید میکنند.

وی ضمن بیان حضور زائرین از کشورهای مختلف جهان و عدم آشنایی آنان با این مناطق گفت: این سفر معنوی با روایتگری روایان دفاع مقدس و بیان سیره شهدای عزیزمان و رشادتها و ایثارگریهای آنان، میتواند زمینهساز ایجاد ارتباط آنان با فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی با سیره شهدا باشد.

صادقی پناه با اشاره به اثرگذاری بالای راهیان نور بر زائران خارجی افزود: ما در راهیان نور سال گذشته، بعد از اینکه یادمانهای دفاع مقدس را بازدید کردیم به معراج شهدای شهید محمودوند اهواز آمدیم که در آنجا طلبههای ما با ابدان و پیکرهای عزیزان شهدای تازه تفحص شده مواجه شدند.

وی ادامه داد: در این بازدید سردار باقرزاده به صورت خاص به این کاروان اجازه ورود به داخل معراج شهدا را داد. به قدری طلبههای ما از حضور در آن فضای معنوی متاثر شدند که یادم میآید طلبهای که اهل ماداگاسکار بود در حالی که اشک میریخت به من نگاه کرد و گفت: «من در مقابل این شهدا احساس ضعف و کوچکی میکنم». مدیر کل فرهنگی جامعه المصطفی گفت: مسئولیتی بر گردن من هست که با آشنایی با اهداف شهدا بتوانم این همه عظمت را به ملت خودم منتقل بکنم و همهی این حرفها را با شدت گریه و تاثیر پذیری عاطفی میگفت و از ما میخواست که آشنایی را با شهدا در طول سال داشته باشیم و متقاضی این بود که علاوه بر اردو راهیان نور، مستمر بااین فضا و این فرهنگ در ارتباط باشند.

وی بیان کرد: ما باید یک مسیری برای کارهای فرهنگی و تربیتی تعریف کنیم که این عزیزان به صورت مستمر با فرهنگ جهاد و شهادت و این الگوهای تربیتی آشنا بشوند و البته ما نقش روایتگری دوستان راوی قبل از ورود این اشخاص به یادمانهای دفاع مقدس را خیلی مؤثر میدانیم.

صادقیپناه با اشاره به آشنایی طلاب خارجی به زبان کشورمان گفت: تمام روایتگریها در طول این سفر معنوی به زبان فارسی صورت میگیرد و این زائرین تسلط خوبی بر زبان کشورمان دارند.

 

مدیر کل فرهنگی جامعه المصطفی در پایان با بیان رضایتمندی و تاثیر گذاری این اردوهای راهیان نور بر زائرین گفت: باید زمینههای حضور هر چه بیشتر زائرین از کشورهای مختلف جهان در یادمانهای دفاع مقدس کشورمان در قالب اردوهای راهیان نور فراهم شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار