به روز شده در: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳
شهید دکتر «فتحی شقاقی» بنیانگذار جنبش جهاد مقاومت اسلامی فلسطین کابوس رژیم صهیونیستی بود.
کد خبر: ۱۱۰۱۹۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۲ - 26October 2016

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، دکتر «فتحی شقاقی» را می توان بنیان گذار جریان فکری انقلاب اسلامی در فلسطین نامید. کسی که با شناخت درست از وقایع انقلاب اسلامی و دیدگاه های امام (ره) جبهه ی مبارز علیه رژیم غاصب صهیونیستی را شکل داد. او که در رشته پزشکی تحصیل می کرد اولین کتاب درباره انقلاب اسلامی ایران و حضرت امام خمینی(ره) را با نام «خمینی راه حل و جایگزین اسلامی» نوشت و به واسطه همین کتاب در مصر به زندان افتاد. با این وجود هسته اولیه جنبش جهاد مقاومت اسلامی فلسطین را پایه گذاری کرد و به همین دلیل ماه ها به زندان افتاد. این جنبش در سال های فعالیتش به عنوان کابوس رژیم صهیونیستی شناخته می شد. تا آنجا که در چندین عملیات شهادت طلبانه تعداد زیادی از نظامیان صهیونیستی را به خاک و خون کشاند.

تا سال ها موساد در اجرای طرح و نقشه ای برای ترور فتحی شقاقی بود. او که می دانست تفکرات استقلال طلبانه و ظلم ستیزانه فتحی شقاقی می تواند تهدیدی جدی برای رژیم صهیونیستی باشد در پی انجام عملیات جهاد اسلامی که در آن 22 اسراییلی کشته و 108 نفر زخمی شدند اقدام به کشیدن طرحی برای ترور وی کرد.

مردی از پیکره مقاومت اسلامی که کابوس اسراییل بود 

وی در سال ۱۹۹۵ با گذرنامه جعلی با نام «ابراهیم شاویش» به لیبی رفت، تا پیرامون وضعیت آوارگان فلسطینی در مرزهای لیبی و مصر با سرهنگ قذافی رهبر این کشور دیدار کند. وی ساعت یک بعدازظهر پنج شنبه 26 اکتبر 1995 وقتی به هتل (دیپلماتیک جزیره مالت) بازمی گشت توسط عوامل موساد ترور شد و به شهادت رسید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی شهادت این مجاهد در پیامی فرمودند: صهیونیستهای‌ عاری‌ از شرف‌ و اخلاق‌ یک بار دیگر ثابت‌ کردند که‌ برای‌ مقاصد نامشروع‌ خود قتل‌ و جنایت‌ را مباح‌ و مشروع‌ می‌شمرند. مجاهد مؤمن‌ و شجاع‌ و متفکر و مخلص‌، شهید دکتر فتحیشقاقییکی‌ از چهره‌های‌ درخشانی‌ بود که‌ فجر مبارزات‌ اسلامی‌ مردم‌ فلسطین‌ در دهه‌ی‌ اخیر را پدید آورد و همه‌ی‌ توان‌ و امکان‌ و اکنون‌ جان‌ عزیز خود را بر سر این‌ جهاد مقدس‌ گذاشت.

مقام معظم رهبری در این پیام افزودند: طلوع‌ خورشید اسلامی‌ از افق‌ مبارزات‌ فلسطین‌ که‌ به‌ ملت‌ مظلوم‌ فلسطین‌ جان‌ تازه‌ای‌ بخشید، در هنگامی‌ آغاز شد که‌ مدعیان‌ دروغین‌ قضیه‌ی‌ فلسطین‌، از بردن‌ نام‌ اسلام‌ در آن‌ عرصه‌ی‌ اسلامی‌ محض‌، به‌ شدت‌ پرهیز می‌کردند و با جدا کردن‌ قضیه‌ی‌ فلسطین‌ از اسلام‌، دانسته‌ و ندانسته‌ آرمان‌ فلسطین‌ را به‌ محو و نابودی‌ می‌کشاندند. در این‌ هنگام‌ بود که‌ گروهی‌ از جوانان‌ پرشور و با اخلاص‌ و مؤمن‌ و اندیشمند و در راس‌ آنان‌ شهید عزیز ما دکتر فتحیشقاقیبا الهام‌ گرفتن‌ از انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ و با دلی‌ سرشار از عشق‌ و ارادت‌ به‌ امام‌ عظیم‌الشأن‌ راحل‌، پرچم‌ مبارزات‌ اسلامی‌ را برافراشتند و به‌ رغم‌ کوردلان‌ سست‌ عنصر و وابسته‌ و به‌ رغم‌ رژیم‌ غاصب‌ و به‌ رغم‌ آمریکا و سرسپردگانش‌ در منطقه‌ی‌ عربی‌، خون‌ در رگهای‌ افسرده‌ی‌ جهاد فلسطینی‌ دمیدند و دشمن‌ را که‌ با ساده‌اندیشی‌ و خوش‌ خیالی‌، مجاهدات‌ حق‌طلبانه‌ را پایان‌ یافته‌ می‌پنداشت‌ زیر ضربات‌ خود گرفتند.


 مردی از پیکره مقاومت اسلامی که کابوس اسراییل بود

در حمله سال های اخیر تروریست ها به سوریه مزار شهید فتحی شقاقی به دست تکفیری ها تخریب شد

رهبر معظم انقلاب مرگ‌ سرخ‌ و افتخارآمیز شهید فتحی شقاقی را مایه‌ی‌ اشتداد نهضت‌ عظیم‌ اسلامی‌ در فلسطین‌ دانست و گفت: مظلومیت‌ او مظلومان‌ فلسطینی‌ را در مجاهدت‌ فی‌سبیل‌الله‌، راسخ‌تر خواهد ساخت‌. ملت‌ مبارز فلسطین‌ محق‌ است‌ اگر خیانتکاران‌ به‌ آرمان‌ فلسطین‌ را چه‌ آنان‌ که‌ با روسیاهی‌ تمام‌، خود را فلسطینی‌ می‌شمارند و چه‌ اعراب‌ غیر فلسطینی‌، شریک جرم‌ سران‌ رژیم‌ صهیونیستی‌ در این‌ جنایت‌ و جنایات‌ مشابه‌ آن‌ در گذشته‌ بشمارد.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار