به روز شده در: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
نشست «انقلاب اسلامی ایران، بیداری اسلامی با الگوهای جدید مقاومت» صبح امروز در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.
کد خبر: ۱۰۹۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۴ - 05February 2014

نشست «انقلاب اسلامی ایران، بیداری اسلامی با الگوهای جدید مقاومت» برگزار شد

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، در ابتدای این مراسم داوود عباسزاده فرمانده بسیج سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با یادآوری داستان حضرت یوسف و به چاه افتادن وی و رفتار بدی که برادرانش با وی داشتند گفت: در آن شب سیاهی که حضرت امام دستگیر و تبعید شد هیچ یار و یاوری نداشت و هیچ کس فکر نمیکرد سالها بعد عزیز ایران شود. خداوند همانطور که حضرت یوسف را عزیز مصر کرد حضرت امام را نیز عزیز مردم ایران کرد.

در ادامه دامغانی مشاور مرکز مقاومت بسیج و امور ایثارگران سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهایی که در سازمان انجام شده و نیز در آینده انجام خواهد شد برنامهای تحت عنوان مدیریت راهبردی تحولات دوره گزار تاریخی در تمدن اسلامی که با همکاری مرکز راهبردی سپاه انجام خواهد شد را از برنامههای آینده این مرکز اعلام کرد.

در ادامه برنامه دکتر نبی الله ابراهیمی عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: بسیاری از متفکران بر این اعتقاد هستند که بیداری جهان عرب مدیون انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی اولین انقلاب پست مدرن منطقه است که باعث شده انقلاب های جدیدی در منطقه به وجود بیاید.

وی با تاکید بر کلماتی چون مستضعفین و مقاومت این دو کلمه را از بنیادیترین جهان بینیهای حضرت امام دانست و تصریح کرد: جهان عرب خود را بامداد اندیشه امام میداند، انقلاب های عربی نشانهای از آغاز یک دنیای جدید است.

وی با تشریح مقالات متفکران غربی و ذکر اهمیت ماهیت مشترک انقلاب اسلامی و انقلاب عربی اظهار داشت: در حال حاضر یک روایت ضد اروپایی در دیپلماتی بین الملل شکل گرفته است که تحت این روایت کنشگران امنیت منطقه دیگر اتحادیه اروپا و روسیه و امریکا نیستند بلکه کشورهای دیگری کنشگری خود را در منطقه ابراز میکنند که ایران جزء مهمترین آنها است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها