به روز شده در: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
عباس براتی پور شاعر سروده «آیت آسمانی»:
دیدم به هنگام خواندن ابیات پایانی این شعر «خدایا به سوز دل بندگانت/ به آه جگر سوز وارستگانت/ که تا نهضت مهدی آل اطهار/خمینی محبوب ما را نگهدار» اشک در چشمان حاج احمد آقا حلقه زده بود.
کد خبر: ۱۰۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۸ - 05February 2014

هنگام اجرای سرود در حسینیه جماران اشک در چشمان حاج احمد حلقه زد

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس؛ عباس براتی پور یکی از شعرای اوایل انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است که سروده های وی در خاطر بسیاری از مردمان ایران زمین نقش بسته است. از اشعار شاخص وی که در بسیاری از  مقاطع انقلاب مطرح بوده است، می توان «امام ای بلند آیت آسمانی/سلام ای که برجسم ما همچو جانی» نام برد که به گفته خود قرار بود در ملاقاتی که با حضرت امام خمینی (ره) داشته باشد این شعر به صورت سرود در محضر ایشان خوانده شود که به دلیل کسالت امام، اجازه این ملاقات به وی داده نشد.

به گفته براتی پور، این شعر در 19 بهمن سال 67، روز نیروی هوایی در حسینیه جماران نیز در محضر امام خمینی (ره) خوانده شد که در این خصوص اظهار می کند: «دیدم به هنگام خواندن ابیات پایانی این شعر «خدایا به سوز دل بندگانت/ به آه جگر سوز وارستگانت/ که تا نهضت مهدی آل اطهار/خمینی محبوب ما را نگهدار» اشک در چشمان حاج احمد آقا حلقه زده بود.»

گفتنی است نماهنگ آیت آسمانی به آهنگسازی رحیم محمودی و رمضانعلی رمضانی و تدوین علیرضا مرادعلی بیگی از این قسمت قابل مشاهده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها