به روز شده در: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
ابراهیم حاتمی کیا، احمد رضا درویش و محمد مهدی عسگرپور مهمترین جوایز بخش بین‌اللمل جشنواره فیلم فجر را از ان خود کردند.
کد خبر: ۱۰۸۸۴
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۶ - 05February 2014

اختتامیه بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر برگزار شد

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، مراسم اختتامیه بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر برگزارشد .داوران بخش بینالملل سیمرغ بهترین دستاورد فنی و هنری را به استفان وربک آهنگساز فیلم «رستاخیز» اهداء کردند و جایزه بیرق طلایی که به نام «مصطفی عقاد» است نیز به احمدرضا درویش کارگردان این فیلم رسید.

اسامی سایر برگزیدگان به شرح ذیل است:

دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی هنری به «محمود بهرازنیا» برای فیلم «شاهزاده» محصول مشترک آلمان و افغانستان. دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه به «باختیگور کریماف» برای فیلمنامه فیلم «آیینه مات» از تاجیکستان و همچنین «فیصل سوئیسال»برای فیلمنامه فیلم «تقاطع» از ترکیه.سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه به «زازا یوروشاتزه» برای فیلمنامه فیلم «فصل برداشت» از گرجستان و استونی.

در بخش کارگردانی سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی را «هانی ابواسد» برای کارگردانی فیلم «عمر» از فلسطین دریافت کرد و دیپلم افتخار ویژه هیئت داوران به«ناصر ضمیری» نویسنده و کارگردان فیلم «با دیگران» از ایران رسید. جایزه ویژه هیئت داوران و سیمرغ بلورین آن را به «امیر بایگازین» نویسنده و کارگردان فیلم «درسهای همآوازی» محصول مشترک قزاقستان، فرانسه و آلمان را دریافت کرد.

 سیمرغ بلورین بهترین فیلم به «زازا یوروشاتزه» و «ایوو فِلْت» برای فیلم «فصل برداشت» از گرجستان و استونی داده شد.

جوایز بخش جام جهاننما در کنار بخش بینالملل جشنواره به برگزیدگان اهداء شد. در این بخش سیمرغ بلورین بهترین دستاورد فنی هنری را «یرمک تورسونف» برای فیلم «مرد پیر» از قزاقستان دریافت کرد و سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن به «بیانکا کریکزمن» برای فیلم «جهان تازه» از هلند تعلق گرفت. سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را «ایساکا ساوادوگو» برای فیلم «جهان تازه» از هلند دریافت کرد.

«محمدمهدی عسگرپور» نیز سیمرغ بلورین بهترین فیلم آسیایی را برای کارگردانی فیلم «میهمان داریم» از آن خود کرد.

سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه در بخش جام جهان نما به «سِردان گُلوبوویچ، سِریان کولیویچ، میلِنا پوتا کولیویچ» که نویسندگان فیلمنامه «حلقهها»هستند تعلق گرفت. این فیلم محصول مشترک صربستان، فرانسه، آلمان، اسلوونی و کرواسی است. سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی به «رِیس چِلیک» برای کارگردانی فیلم «شب سکوت» از ترکیه اهداء شد و سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیئت داوران را «یوری بایکوف»کارگردان فیلم «سرگرد» از روسیه دریافت کرد.

سیمرغ بلورین جایزه ویژه بینالملل را«ابراهیم حاتمیکیا» برای نویسندگی و کارگردانی فیلم «چ» از ایران دریافت کرد و همچنین  «مارک بَری» برای تهیهکنندگی فیلم «جهان تازه» از هلند سمیرغ بلورین بهترین فیلم را گرفت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها