به روز شده در: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
محسن سیف:
منتقد و کارشناس سینمای ایران گفت: سینمای دفاع مقدس زمانی خود را به عنوان یک ژانر مهم مطرح می‌کند که از گفتن حقایق نترسد.
کد خبر: ۱۰۸۵۶
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۲ - 04February 2014

«چ» فروش خوبی خواهد داشت/ فیلم‌هایی حاتمی‌کیا بهترین‌های سینمای جنگ هستند

"محسن سیف" کارگردان و منتقد سینما در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری دفاع مقدس در پاسخ به ادعای منتقدان مبنی بر تکراری شدن موضوعات دفاع مقدس در سینما اظهار داشت: دفاع مقدس گنجینه بسیار گرانبها و پر ارزشی است که هیچگاه تمام نمی شود، موضوع جنگ ما با ارتش بعث عراق آن قدر حرف های ناگفته دارد که برای همیشه جذاب و تازه است.

وی افزود: اگر کارگردانهای ما بتوانند نگاه متفاوتی به جنگ داشته باشند و موضوعات جدید را ازآن استخراج کنند ما تا پنجاه سال آینده نیز می توانیم درباره دفاع مقدس حرف بزنیم.

منتقد و کارشناس سینما تصریح کرد: پرداختن به زوایای مختلف جنگ و دفاع مقدس و فیلم ساختن درباره آن و پرداختن به این موضوع از از زوایای مختلف می تواند عمق این اتفاق بزرگ را به نسل های بعد نشان دهد و آنها را با این واقعه آشنا کند.

وی خاطرنشان کرد: سینمای دفاع مقدس زمانی دارای اهمیت می شود و خود را به عنوان یک ژانر مهم مطرح می کند که نکات ناگفته و ریز و درشت جنگ را برای ما بازگو کند و از گفتن حقایق نترسد.

وی با تاکید بر تفاوت رزمندگان اسلام با دیگر کسانی که در گوشه و کنار دنیا به عنوان نیروی جنگ می جنگند تصریح کرد: بسیاری از رزمندگانی که به جبهه رفتند انسانهایی معمولی بوده اند اما اینها به جبهه رفتند و در آنجا «جهاد اکبر» که همان خود سازی است را انجام دادند. متاسفانه حضور این نیروهای ارزشمند که جان خود را برای وطن اسلامی فدا کردند در سینمای ما بسیار کم رنگ است و ما نتوانسته ایم به حدی که کافی است در مورد این عزیزان کار فرهنگی انجام دهیم.

وی با تجلیل از شخصیت و کارهای سینمایی ابراهیم حاتمی کیا گفت: ابراهیم حاتمی کیا انسان بسیار با ارزشی است و همه برای کارهای او احترام قائلند. فیلم هایی که وی در حوزه دفاع مقدس ساخته اند از بهترین فیلم های سینمای جنگ هستند و من مطمئن هستم که به دلیل محبوبیت بسیار بالای ابراهیم حاتمی کیا، فروش فیلم «چ» بسیار خوب خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها