به روز شده در: ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
سردار مومنی خبر داد؛
جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه ایران در سال 95 امن‌تر از سال 94 بوده است، گفت: همچنین در سال‌های 94 و 95 شاخص‌های امنیتی در بیشتر حوزه‌های انتظامی بهبود داشته و مردم ایران این را با تمام وجود احساس کرده‌اند.
کد خبر: ۱۰۶۶۶۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴ - 02October 2016
بهبود شاخص‌های امنیتی در یک سال اخیربه گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع پرس، سردار سرتیپ «اسکندر مومنی» جانشین فرمانده ناجا صبح امروز(یکشنبه) در گردهمایی کارآگاهان نمونه پلیس آگاهی که در ستاد ناجا در حال برگزاری است، اظهار داشت: در سال‌های 94 و 95 خوشبختانه شاخص‌های امنیتی در بیشتر حوزه‌های انتظامی بهبود داشته است و مردم ایران این را با تمام وجود احساس کرده‌اند. در حالیکه در منطقه‌ای از غرب آسیا زندگی می‌کنیم که محیط پیرامونی ما ناامنی موج می‌زند و این مورد اذعان دوست و دشمن است.

وی گفت: دستاوردهای بسیار بزرگی داشتیم که مرهون رهبری حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا، همکاری دستگاه‌های مربوطه، مشارکت مردمی و تلاش‌های کلیت نیروی انتظامی است.
 
سردار مومنی با بیان اینکه در حوزه کشف در 6 ماه نخست سال شاهد افزایش بودیم، افزود: اما در حوزه وقوع در بیشتر جرایم و تخلفات با کاهش مواجه بودیم، مثلا اگر در سرقت 2 درصد افزایش داشتیم در آمار جرایمی چون قتل و سرقت‌های مسلحانه و جرایم خشن کاهش داشته و بطور میانگین ایران 95 امن‌تر از ایران 94 بوده است.
 
جانشین فرمانده ناجا عنوان داشت: در حوزه کشفیات در خصوص قاچاق هر چند کشفیات ما در 6 ماه نخست سال 34 درصد افزایش داشته اما هنوز با آن جایگاهی که باید به آن برسیم فاصله داریم. قاچاق کالا حدود 15 تا 20 میلیارد تخمین زده شده که این مقدار می‌تواند ضربه سختی را به اقتصاد و تولید داخلی وارد کند.
 
جانشین فرمانده ناجا با اشاره به شش اولویتی که در دستور کار ناجا قرار گرفته است، افزود: مبارزه با قاچاق کالا، مبارزه با سرقت، ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی، مقابله با مواد مخدر، کاهش تصادفات و جرایم در حوزه راهنمایی و رانندگی، شش اولویتی هستند که با تدبیر فرمانده نیروی انتظامی در دستور کار است.

سردار مومنی افزود: از سال‌های گذشته یک حوزه بین بخشی ایجاد شد که اولویت آن آموزش است. سه قرارگاه نیز برای اجرای مطلوب این شش اولویت با عنوان قرارگاه مبارزه باقاچاق کالا، قرارگاه مبارزه با سرقت و قرارگاه آموزشی در سطح نیرو تشکیل شده است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت مسائل آموزشی در ارتقاء مهارت‌های پلیسی و ایجاد امنیت اظهار داشت: امروز بدون مهارت، دانش و آموزش در هیچ عرصه‌ای ازمسائل مرتبط با نیروی انتظامی امکان ساماندهی امور وجود ندارد. استفاده از فن آوری‌های نوین، ارتقاء آموزش و مهارت و استفاده از تجربیات نقش بسیار مهمی در ارتقاء امنیت دارد.

جانشین فرمانده ناجا از کشف و توقیف یازده کانتینر کالای قاچاق در بندر عباس خبر داد و افزود: این محموله کریستال سرامیک و ظروف چینی بود که به جای درپوش وارد کشور شده بود. ما در این رابطه باید جلوی خلأهای قانونی را بگیریم و فرایند کشف را مکانیزه کنیم و از فن‌آوری‌های روز استفاده کنیم.
 
انتهای پیام/221
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار