به روز شده در: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۰
«سردار نقدی» در مراسم تجلیل از خبرنگاران هشت سال دفاع مقدس:
رییس بسیج مستضعفین با بیان اینکه امروز اهل قلم در خط مقدم جنگ نرم قرار دارند، گفت: با توجه به این که رسانه‌های ما امکانات محدودی به نسبت رسانه‌های جهانی دارند، با تقویت آن می‌توانیم کمر دشمن را بشکنیم.
کد خبر: ۱۰۵۵۰۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۵ - 25September 2016
به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس،‌ مراسم تجلیل از خبرنگاران هشت سال دفاع مقدس امروز با حضور سردار «علی نقدی» رییس بسیج مستضعفین، «سید عزت الله ضرغامی» عضو شورای عالی فضای مجازی، «مسعود بصیری»، مدیرعامل سازمان بسیج رسانه، «مجتبی شاکری» عضو شورای شهر تهران، «حسن شمشادی» خبرنگار صدا و سیما اعزامی به سوریه، «بیژن نوباوه» نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی، «پیرانی» همسر شهید داریوش رضایی نژاد و جمعی از عکاسان و خبرنگاران دوران دفاع مقدس در پاتوق خبر برگزار شد.

ضرغامی: رسالت رسانه «مساله یابی» است

سید عزت الله ضرغامی در این مراسم به سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: با دیدن صمیمت در جمع حاضر به ذهنم رسید که چرا امروز در جامعه مردم از هم دورند؟ برگزاری چنین مراسم‌هایی در شرایط فعلی الزامی است.

وی ادامه داد: روزگاری دفاع مقدس عامل وحدت مردم کشور شد. در فضای سیاسی امروز کشور نیز همه بر موضوع دفاع‌مقدس متحد هستند. به گفته «شهید مرتضی مطهری» و «علامه طباطبایی» برای ایجاد اتحاد «یک چای دست‌جمعی بنوشید تا تفرقه‌ها از بین برود». تفسیرهای شهید مطهری به گونه‌ای است که گویی برای امروز گفته است. از این رو است که امام (ره) فرمودند: «دست از آثار شهید مطهری برندارید».

عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه در دوران جنگ تحمیلی گاهی تا سه ساعت برنامه تلویزیون اجرایی می‌کردیم، گفت: در فضای سیاسی امروز هم می‌توان توصیه و نقد نوشت. رسالت رسانه «مساله یابی» است نه «مساله سازی». مساله یابی یک پروسه در علم مدیریت است.

نوباوه: پشتیبان انقلاب بوده و هستم

بیژن نوباوه در ادامه سخنان ضرغامی اظهار داشت: در اوج درگیری‌های انقلابی و دفاع مقدس اعلام کردم که اگر تمام دنیا نظرشان نسبت به انقلاب اسلامی تغییر کند، من یک تنه پشت امام (ره) می‌ایستم. امروز هم من زنده‌‌ و پشتیبان انقلاب هستم.

وی با اشاره به وضعیت بی‌حجابی در جامعه، گفت: طبق بیانات رهبرمعظم انقلاب که فرمودند: «من به آینده امیدوارم» باید بگویم که اگر ما خوب باشیم می‌توانیم بر نسل امروز نیز تاثیر بگذاریم. مساله حجاب هم در آینده اصلاح خواهد شد.

پیرانی: خاطرات خبرنگاران و عکاسان دوران دفاع مقدس شنیدنی است

پیرانی همسر شهید رضایی‌نژاد نیز ضمن قدرانی از متولیان این برنامه، بیان داشت: در دوران دفاع مقدس، من سوم دبستان بودم. بیشترین ذهنیت و اخبار از جنگ را توسط رسانه‌ها و شما حاضران به دست آوردم. معتقدم که خاطرات خبرنگار و عکاسان دوران جنگ تحمیلی شنیدنی خواهد بود.

وی با اشاره به خاطره همسرش از دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: پدر همسرم در دوران دفاع مقدس بسیجی وار به جبهه رفت. داریوش خاطره‌ای از آن زمان را به کرار برای من و دخترمان بازگو کرده است. می‌گفت: «دلم برای پدرم تنگ شده بود. یک عکس کوچک از امام (ره) بر دیوار خانه نصب کرده بودیم. هیچ خبر و دسترسی هم به او نداشتیم. خطاب به عکس امام از دلتنگی‌هایم را بازگو کردم که ناگهان درب خانه به صدا درآمد و پس از آن پدرم وارد خانه شد. خاطره شیرین آن روز برای داریوش زنده بود».

سردار نقدی: استکبار جهانی به تزویر روی آورده است

سردار نقدی، رییس بسیج مستضعفین با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس، گفت: جنگ ما امروز به جبهه رسانه رسیده است. دشمن متوجه شده است که سلاح گرم تاثیر ندارد و با بکارگیری عملیات نظامی نتیجه معکوس می‌بیند. جنگ امروز؛ جنگ رسانه است.

وی با بیان اینکه آمریکا و استکبار جهانی در بحران اقتصادی به سر می‌بردند، اظهار داشت: دشمن می‌داند که زور و زرش دیگر کارآمد نیست، از این رو به فریب روی آورده است.

رییس بسیج مستضعفین ادامه داد: اهل قلم امروز در خط مقدم نبرد جنگ نرم قرار دارد. با توجه به این که رسانه‌های ما امکانات محدودی به نسبت رسانه‌های جهانی دارند، با تقویت آن می‌توانیم کمر دشمن را بشکنیم.

سردار نقدی «خبرنگاری» را «جهاد سوم» برشمرد و گفت: از آنجایی که دشمن به تزویر رو آورده، ما با استفاده از رسانه مقابل دشمن ایستادگی کنیم.

وی در پایان اهالی رسانه را سرداران عرصه جنگ نرم دانست و افزود: آمریکا در ظلم و جنایت خودش غرق شده، به همین جهت سلاح را غلاف کرده است.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار