به روز شده در: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۴
حماسه و جهاد
دفاع مقدس
مردم خوزستان مرزداران انقلاب و کشور هستند/ کوچک‌ترین رزمنده در هورالعظیم بودم
عبدالحسین خوشنام در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
بخشدار مرکزی دشت آزادگان گفت: رزمندگان با سنین مختلف در منطقه عملیات هورالعظیم حضور داشتند. آن زمان در یک روزنامه عکس من و برادرم را به عنوان جوان‌ترین رزمنده در هورالعظیم چاپ کردند. من و برادرم یک سال از سوی بسیج در منطقه حضور داشتیم.
روایتی از نماز جماعتی که سکوی پرواز چندین شهید شد
صادق قاسمی از رزمندگان دوران دفاع مقدس خاطره مجروح شدن خود و شهادت برخی از همرزمانش را در یک حمله هوایی به مقر نیرو‌های لشکر محمد رسول‌الله (ص) روایت کرد.
روزشمار دفاع مقدس (۲۶ تیر)
۲۶ تیر ۱۳۹۸ هجری شمسی برابر با ۱۴ ذی القعده ۱۴۴۰ هجری قمری و ۱۷ جولای ۲۰۱۹ میلادی
لزوم تببین نقش سربازان در تاریخ کشور/ کنگره ملی «سرباز ایران» برگزار می‌شود
سرهنگ سهیلی:
جانشین سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آجا از برگزاری کنگره علمی پژوهشی و فرهنگی «سرباز ایران» خبر داد و گفت: در این کنگره قصد داریم تا جایگاه و نقش سربازان در تاریخ کشور را بررسی کنیم.
ابعاد دفاع مقدس هر روز گسترده‌تر می‌شود/ دفاع مقدس مصداق عینی تحقق وعده‌های الهی بود
سردار کارگر:
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با بنیاد نهج‌البلاغه با بیان اینکه ابعاد دفاع مقدس هر روز گسترده‌تر می‌شود، گفت: حقایق و فضایل انسانی را در دفاع مقدس به طور عینی مشاهده می‌کردیم و می‌دیدیم که وعده‌هایی الهی چگونه تحقق می‌یابد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و بنیاد نهج‌البلاغه
با حضور سردار کارگر صورت گرفت؛
تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و بنیاد نهج‌البلاغه به منظور بهره‌برداری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در این دو مجموعه امضا شد.
یادواره شهدای دارالشهدای تهران برگزار می‌شود
یادواره شهید مدافع حرم «علی یزدانی» و یادواره شهدای مدافع حرم منطقه ابوذر تهران برگزار می‌شود.
پشت‌پرده نقش آمریکا در پشتیبانی از گروهک تروریستی منافقین
عملیات مرصاد/۱
پشت‌پرده‌ نقش آمریکا در عملیات خائنانه «فروغ جاویدان» امری غیرقابل انکار است. مروری بر اظهارات مقامات و افسران وقت ارتش عراق، گواه حضور مثلث آمریکا، عراق و منافقین در این عملیات است.
عملیات «رمضان» تهدیدی جدی علیه حکومت «صدام» بود/ خاکریز‌های مثلثی اسرائیل سد رزمندگان شد
«ابراهیم چترایی» در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
یک کارشناس و راوی دفاع مقدس گفت: هدف اولیه عملیات «رمضان» محاصره شهر «بصره» بود. از آن‌جایی که شهر بصره از لحاظ موقعیت اقتصادی برای حکومت بعث عراق بسیار مهم بود، لذا اگر چنین اتفاقی می‌افتاد، با توجه به این‌که تأسیسات صنعتی و نفتی عراق بیشتر در بندر بصره قرار داشت، ممکن بود پایه‌های حکومت رژیم بعثی را متزلزل کند.
افتخار همرزمی با متوسلیان از غرب کشور تا لبنان/ ماجرای دیدار با امام (ره) بدون حضور برادر
برادر شهید «رحمان اسلامی» در گفت‌وگو با دفاع‌پرس مطرح کرد؛
«رحیم اسلامی» گفت: سه روز بعد از شهادت رحمان از طرف بیت امام (ره) تماس گرفتند و وقت عقد را مشخص کردند. ما اعلام کردیم که داماد شهید شده است. مسئول بیت امام (ره) روزی را مشخص کرد تا پدر شهید، پدر عروس و عروس خانم برای دیدار خصوصی با امام (ره) به جماران بروند.
صفحه  از ۱۳۷۲
پربیننده ها
آخرین اخبار