رجبی معمار در گفت‌وگو با دفاع پرس:
آماده همکاری با سپاه قدس هستیم/ ضرورت اختصاص هفته‌ای به نام «شهدای مدافع حرم»

آماده همکاری با سپاه قدس هستیم/ ضرورت اختصاص هفته‌ای به نام «شهدای مدافع حرم»

مجید رجبی معمار رئیس خانه هنرمندان ایران در گفتوگو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس با اشاره به فعالیتهای سال جدید خانه هنرمندان ایران گفت: خانه هنرمندان، خانه همه هنرمندان ایران در همه موضوعات و مسائل است. پس از برگزاری کنگره بزرگداشت 2000شهید هنرمند که خانه هنرمندان برگزاری بزرگترین بخش آن را بر عهده داشت، علاقهمند و مشتاق هستیم تا برنامههای این چنینی را ادامه دهیم.

وی اظهار کرد: شورای عالی و مسئولین خانه هنرمندان مشتاق تکریم و گرامیداشت یاد و نام شهدا هستند که در همین راستا برنامه «مشق شیدایی» را که در نوع خود بی نظیر بود را در خانه هنرمندان برگزار کردیم. ما خودمان را درباره مسائل مربوط به مقاومت و دفاع مقدس از جمله مقاومتی که مردم سوریه، لبنان، عراق و خصوصاً یمن با آن درگیر هستند و در مقابل متجاوزین و تروریست ها مقاومت می کنند مسئول می دانیم.

رئیس خانه هنرمندان ایران ادامه داد: فکر می کنیم با کمک نهادها و سازمان های که مستقیماً درگیر این مسائل هستند بتوانیم کارهای مهمی را به سرانجام برسانیم. می توانیم با نهادهایی مانند بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس که متولی حفظ میراث دفاع مقدس است و بسیج که بخش های تخصصی دارد همکاری داشته باشیم تا درباره موضوعات فرهنگی و هنری دفاع مقدس همکاری داشته باشیم.

رجبی معمار خاطر نشان کرد: آمادهایم در بخش مقاومت اسلامی با سپاه قدس برای حمایت از بیداری اسلامی در غرب آسیا توافق کنیم و زمینه برگزاری نشستهای فرهنگی و هنری را ایجاد کنیم. نمایش فیلم و برنامه های مستند و برگزاری نمایشگاه عکس کارهای است که می توانیم با همکاری همدیگر در جهت به نمایش گذاشتن مظلومیت جبهه مقاومت در معرض دید بگذاریم.

وی اذعان کرد: ظرفیت و توان خانه هنرمندان ایران به اندازه باغ موزه دفاع مقدس نیست تا بتواند تمام ایام سال را به مسائل دفاع مقدس بپردازد. هر موضوعی می تواند برای ما مورد توجه قرار بگیرد که دفاع مقدس و جبهه مقاومت اسلامی یکی از موضوعات مهم و قابل بحث است که می تواند جذابیت خوبی برای کار داشته باشد.

رئیس خانه هنرمندان گفت: از طریق این مصاحبه اعلام می کنم خانه هنرمندان آمادگی دارد تا هفته خاصی را به اسم شهدای مقاومت و مدافعان حرم کشورمان و سایر کشورهای اسلامی قرار دهد.

رجبی معمار عنوان کرد: رزمندگان مقاومت در سوریه و لبنان و سایر نقاط تجربه ثبت و ضبط خاطرات رزمندگانشان را از دفاع مقدس گرفتند. امروز تجهیزات حرفه ای و ساده و سبکی وجود دارد که به راحتی می توان با کمک آن کار ثبت و ضبط اتفاقات را انجام داد. خوشبخانه فیلم های زیادی از جبهه مقاومت ثبت شده است که باید این ها را در گالری خاصی و یا در مقطع خاصی با عنوان موضوع مقاومت در کشورهای مختلف قرار دهیم.

وی اظهار کرد: ما درباره کشور یمن با توجه به بعُد مکانی نتوانسته ایم مردم را از عمق فاجعه آگاه کنیم. اگر آثاری هماهنگ شود تا به دست ما برسد ما آماده ایم هفته ویژهای را با عنوان «با مردم یمن» با هدف نشان دادن جنایات صورت گرفته به نمایش بگذاریم. این سوژه ها می تواند به صورت عکاسی جنگی و مستند خیلی مورد توجه قرار بگیرد. اگر هنرمندی بتواند کار نمایشی و تئاتری را آماده کند ما آماده همکاری ایجاد زمینه نمایش آن هستیم.