به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۵
دی میستورا در تهران:
نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل اولویت خود را توقف درگیریها و کاهش کشتار شهروندان سوری اعلام کرد و گفت: ترک مخاصمه و آتش بس حتی کارآمدی چندانی نداشته باشد، برای ما یک اولویت است.
کد خبر: ۷۷۴۴۸
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۶ - 12April 2016

ترک مخاصمه و آتش‌بس در سوریه، برای ما یک اولویت است

به گزارش گروه بین الملل دفاع پرس، استفان دیمیستورا نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه به منظور رایزنی پیرامون تحولات سوریه در تهران با معاون عربی و آفریقای وزیر امورخارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

دیمیستورا با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در حل بحران سوریه، رایزنی با تهران و اخذ نظرات مشورتی برای کمک به پیشبرد مذاکرات سیاسی بین طرفهای سوری را ضروری برشمرد.

نماینده دبیرکل سازمان ملل با اشاره به فضای شکل گرفته از آتش بس، عامل زمان را بسیار مهم دانست و بر ضرورت تسریع در حل سیاسی تاکید کرد.

دیمیستورا افزود: نباید روند به گونه ای پیش برود که موجب فرصت سازی برای مخالفان روند سیاسی شود.

فرستاده دبیرکل اولویت خود را توقف درگیریها و کاهش خشونت و کشتار شهروندان سوری اعلام کرد و گفت: ترک مخاصمه و آتش بس حتی کارآمدی چندانی نداشته باشد، برای ما یک اولویت است.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار با ارزیابی مثبت از تلاشهای به عمل آمده از سوی دبیرکل سازمان ملل و فرستاده ویژه، بر استمرار حمایتهای جمهوری اسلامی ایران از این تلاشها و اقدامات تاکید کرد و گفت: واقع گرایی و عدم شتابزدگی دو مولفه مهمی است که باید برای حل بحران پیچیده سوریه، مدنظر قرار داد.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار