به روز شده در: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۵
سرلشکر صفوی:
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با تأکید بر نقش مهم توان دفاعی در اقتدار کشور گفت: متاسفانه اقدامات جریان نفاق سبب شده تا استقلال کشور در مسیر خطر قرار گیرد و این عده کشور را به سمت وابستگی پیش ببرند.
کد خبر: ۷۷۱۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲ - 11April 2016

جریان نفاق کشور را در مسیر وابستگی قرار داده است/ نفاق برخی خواص مردم را متحیر می‌کند

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در دیدار کارکنان دفتر حوزه دستیاری و مشاورت فرماندهی معظم کل قوا که به مناسبت فرارسیدن ماه رجب برگزار شد، با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب گفت: مقام معظم رهبری برخی از موضوعات را به دلیل حساسیت آن خیلی سربسته و کلی مطرح میکنند و موضعگیری ایشان تفاوتهای بسیاری با دیگر مسئولان دارد و این تفاوتها ناشی از عمق نگاه و آگاهی و اشراف ایشان نسبت به مسائل مختلف است.

وی افزود: موضعی که ایشان در خصوص برخی از مسائل اخیر اتخاذ نمودند، موضع رهبری است که عادل  و آگاه به زمان است و موضوع خیانت، موضوع بسیار مهمی است و کلمه "خیانت" بار مفهومی و معنایی بسیاری دارد.

سرلشکر صفوی ادامه داد: ما پاسدارها با عهد و پیمانی که با خدا بستهایم در راه حفاظت از انقلاب اسلامی و میهن اسلامیمان ایستادهایم و آمادهایم در راه انقلاب و اسلام و رهبری فداکاری کنیم؛ اما برخی مانند کسانی هستند که هم با این طرف هستند وهم  با طرف دیگر.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: بدون تردید نعمت اسلام و ولایت فقیه بزرگترین نعمتی است که خداوند به ما داده است، بدون ولایت فقیه نه این انقلاب و نه جنگ به پیروزی میرسید و این کشور ما در این اوضاع آشوب بیست و چند ساله نمیتوانست امن باشد.

سرلشکر صفوی با اشاره به رویکرد فعلی دشمنان انقلاب، گفت: دشمنان انقلاب اسلامی، آنهایی که با وقوع انقلاب اسلامی و در پی آن در هشت سال دفاع مقدس در دنیا تحقیر شدند، مدتهاست به این رویکرد رسیدهاند که انقلاب اسلامی را از درون استحاله کنند و ارزشها و اصول انقلاب اسلامی را از آن بگیرند و فضای فکری حاکم بر جامعه را به سمت اهداف و برنامههای خود هدایت کنند و برخی در این میان نقش پیادهنظام دشمن را ایفاء میکنند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: دشمنان و پیادهنظام آنها به دنبال این هستند تا قدرت درونی انقلاب را تضعیف و اصلیترین مؤلفه و پشتوانه انقلاب یعنی مردم را از انقلاب جدا کنند.

وی ادامه داد: تاریخ اسلام عبرتآموز و چراغ راه آیندگان است. بحرانهای پیرامونی  کشور و حوادث دهههای گذشته، هر عقل سلیمی را وادار میکند تا قدرت و توان دفاعی کشور را توسعه و افزایش دهد. نبایستی از دشمنان غافل شد. تاریخ ۳۰ سال گذشته و پیش از آن نشان میدهد که آمریکا دشمن اصلی ملت ایران است.

* در موضوع تمامیت ارضی و استقلال کشور با احدی تعارف نداریم

صفوی اضافه کرد: ایران اسلامی کشوری جنگطلب نیست و به دنبال صلح و آرامش در منطقه است؛ اما به هر تهدید و تجاوزی که تمامیت ارضی و استقلال  کشور را با چالش مواجه کند پاسخی محکم و سخت خواهیم داد و در این موضوع با احدی تعارف نداریم.

وی در ادامه با اشاره به جریان نفاق و سیر تاریخی رفتار آن در مقابل جبهه اسلام گفت: اسلام در طول تاریخ هرکجا مقابل جبهه کفر و شرک ایستاد، پیروز شد و هرکجا مقابل نفاق ایستاد با چالش جدی روبرو شد، هم در گذشته و هم اکنون در کشورمان یک سری منافق داریم؛ البته این موضوع منحصر به زمان حال نیست و  هماکنون نیز در کشور برخیها نفاق دارند و نفاق برخی خواص مردم را متحیر میکند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: ما باید رهبرمان را بشناسیم و آگاهانه و با شجاعت از مواضع  رهبری دفاع کنیم، آنچه مسلم است هر کسی با ولایت فقیه در افتاد از چارچوب انقلاب اسلامی و نظام سیاسی خارج شده و در بین مردم رسوا و سرانجام شکست خورده و دچار سوء عاقبت میشود.

سرلشکر صفوی در ادامه با اشاره به سخنان حکیمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری در جمع زائران حرم رضوی و در تشریح خسارتهای جریان نفاق به کشور گفت: بایستی پاسداران، اندیشمندان، نخبگان و خواص جامعه  نسبت به تغییر و تحولات اجتماعی حساس  باشند. آنچه پشتوانه نظام در عرصه بینالملل است، قدرت درونی و توان دفاعی  کشور است، اما متأسفانه اقدامات جریان نفاق سبب شده تا استقلال کشور در مسیر خطر قرار گیرد و این عده کشور را به سمت وابستگی  پیش ببرند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار