به روز شده در: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
به مناسبت ایام بازگشت آزادگان به میهن اسلامی فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید هراتی با آزادگان هشت سال دفاع مقدس در منطقه سیستان دیدار کرد.
کد خبر: ۳۵۸۲۴۸
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹ - 25August 2019

دیدار با آزادگان در منطقه سیستانبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از زاهدان، به مناسبت ایام بازگشت آزادگان به میهن اسلامی سردار «پرویز آبسالان» فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید هراتی با آزادگان منطقه سیستان دیدار کرد. 

سردار «پرویز آبسالان» در این دیدار اظهار داشت: روز 26 مرداد 1369 میهن اسلامی شاهد حضور کبوتران سبک بالی بود که پس از سال‌ها حضور در اسارتگاه‌ها، قدم به خاک پاک میهن اسلامی گذاشتند.

وی گفت: آزادگان به محض ورود، بر خاک وطن بوسه زدند؛ سرزمینی که قدم به قدم آن با خون بهترین فرزندان این ملت تطهیر شده بود. آنها توانستن در سال‌های زجر، شکنجه، درد، بیماری جسمی، روح و روانی؛ خود رو حفظ کنند تا در بازگشت به میهن، در صحنه‌های مختلف اجتماعی، سرمشق و نمونه‌ای باشند برای همگان.

آبسالان ادامه داد: آزادگان، با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی دشمنان ایستادند و روابط اجتماعی جامعه کوچک اردوگاهی خود را بر پایه اخلاق حسنه بنا نهادند. آنها از شکنجه‌های مزدوران بعث هراسی به خود راه ندادند.

‌‌این مسئول بیان داشت: آزادگان، صبورتر از سنگ صبور و راضی‌ترین افراد به قضای الهی بودند، اینان سینه‌هایی فراخ‌تر از اقیانوس داشتند و از همه جا و همه کس، بریده و به خدا پیوسته بودند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید هراتی افزود: آزاده نامیده شدند؛ چون از قید نفس و نفسانیات رها شده بودند. در این روز، شکیبایی مادران، پدران، همسران و فرزندان این آزادمردان به بار نشست و سال‌های نگرانی و شوق و دیدار به پایان رسید و وعده الهی تحقق یافت.

آبسالان گفت: آزادگان دلاور و سرافراز، با الهام از مکتب انسان ساز اسلام و سیره ائمه اطهار و با درس گرفتن از زندگی انقلابی و حماسه ساز حضرت زینب (س) که اسوه صبر و پایداری بود، توانستند دوران دشوار اسارت را پشت سر نهند و شکوه مقاومت و سرافرازی را در صحیفه درخشان ایران اسلامی ثبت کنند. بی شک، سال‌ها محرومیت این سرو قامتان تاریخ سبب شد که آنان امروز بیش از هر فرد دیگری در مسیر سبز پیروزی گام بردارند و الگو و افتخار میهن خویش باشند.

وی بیان داشت: نسل امروز، زیستن در کنار کسانی را تجربه می‌کند که زندگی آنها ترجمان آزادگی، صبر، ایثار و مجاهدت است، کبوترانی که دیروز تا بلندای قرب محبوب رفتند و گرمی نفس شهادت را حس کردند و امروز، خاموش و بی ادعا در آبادانی و اعتلای میهن می‌کوشند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها