به روز شده در: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
کارشناس رسانه:
کارشناس مسائل رسانه گفت: اگر جامعه هدف مرز بین اعتماد کردن را درست تشخیص بدهد، آن وقت متوجه می‌شود که سردار و قهرمان ملی کسی نیست که با اوباما دست بدهد، بلکه کسی که در مقابل، دستان طمع اوباما را قطع می‌کند.
کد خبر: ۳۵۵۱۳۲
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴ - 23July 2019

تشخیص نفوذ با خرد انقلابی ممکن استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، برنامه «گفت‌وگوی سیاسی» با موضوع (بررسی راه‌های نفوذ غرب در ایران و منطقه و دیدگاه رهبر انقلاب اسلامی در شناخت نفوذ، شاخص‌ها و برون‌داده‌های آن و نقش رهبری در نفوذناپذیری ملت ایران) با حضور علیرضا داوودی، کارشناس مسائل رسانه روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

علیرضا داوودی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار داشت: ما هر جا که تحلیل درست نداشته باشیم، به اشتباه می‌افتیم، تحلیل درست نشات گرفته از دو حوزه است؛ اطلاعات دقیق و آگاهی مناسب. اطلاعات دقیق از نوعی خاص نسبت به تمیز قائل شدن میان اخبار غلط و درست نشات می‌گیرد و آن آگاهی درست نیز نشات گرفته از دید باز نسبت به واقعیت‌های موجود است. دوره این گذشته که کنار هم بنشینیم و یک شیخ کویت فسیل شده، بگوید من همه چیز را می‌دانم پس هر چه را می‌گویم، همه تکرار کنید، پس همه انجام دهید، به میان بیاوریم و بگویم این ابتدا و پایان کار است. خیر امروز چنین امری منسوخ شده است.

وی افزود: یا اینکه ادعا کنیم ما زبان دنیا را بلد هستیم، اگر شما در انقلاب هستید، پس شما متوجه نمی‌شوید، آن هم دوره‌اش گذشته است. آنچه که می‌تواند راهگشا باشد و ما را به یک نقطه درست برساند، داشتن تحلیل درست از شرایط موجود است، تحلیل درست یعنی اینکه شما به دنبال اطلاعاتی بگردید که این اطلاعات اثبات کند که شما آگاهی پیدا می‌کنید یا خیر؟ مقام معظم رهبری درباره عمار جمله قشنگی دارند و می‌فرمایند چرا به عمار (ع) می‌گویند؟ شما نگاه کنید که حضرت زهرا (س) چه طور در طول تاریخ روشنگری کرد، عمار نیز از قبل همین کار را انجام می‌داد، یعنی در زمان و مکان مناسب حرف مناسب را به گونه‌ای بزنید که مرز میان حق و باطل مشخص باشد.

کارشناس رسانه ادامه داد: وقتی درباره یک نفر به این نتیجه رسیدیم که خود این ذهن تولید‌کننده سیگنال اختلال است، لذا اگر در طول تاریخ چهل ساله یا بیشتر ۱۴۰۰ سال با کل دنیا اگر کنار بیاییم با یک تیره و طایفه نمی‌توانیم کنار بیایم و آن هم منافقین است. برای همین وقتی یک ذهن اختلال‌کننده جای شهید و جلاد را عوض می‌کند، این موضوع را هر ذهن آگاه، عاقل خردورزی می‌تواند تشخیص دهد که منافق هیچ وقت شهید نمی‌شود و شهیدساز نیست. لذا نمی‌توانیم جای این دو را با هم عوض کنیم.

علیرضا داوودی گفت: اما اگر یک نفر بتواند چنین کاری بکند، یعنی این ذهن اختلال دارد. پس این ذهن، این مسیر، گفتمان و غائله نمی‌تواند شما را به رستگاری برساند، حتی اگر بخواهد. بنابراین برای فاصله گرفتن از بحث نفوذ تنها یک راه وجود دارد؛ جامعه‌پذیرنده و جامعه هدف باید خرد انقلاب داشته باشد، ما انواع و اقسام خردها را داریم، اما من تاکید بر خرد انقلابی می‌کنم، خردی که مبتنی بر اسلام باشد. لذا وقتی فردی می‌خواهد از چنبره و تور نفوذ فاصله بگیرد، باید تراز بگذارد، یعنی سه عبارت نفر، سیستم و سیستماتیک را بر سه شاقول بگذارد تا دریابد چه قدر همخوان است، هر چه قدر همخوانی بیشتر بود، نفوذ کمتر است و اعتماد بیشتر است و هر چه قدر همخوانی کمتر، یعنی نفوذ و اعتماد کمتر.

وی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: اگر جامعه هدف مرز بین اعتماد کردن را درست تشخیص بدهد، آن وقت متوجه می‌شود که سردار و قهرمان ملی کسی نیست که با اوباما دست بدهد، بلکه کسی که در مقابل دستان اوباما را در منطقه قطع می‌کند. این نکته برای ما مهم است، اما اگر این دو را درست تشخیص ندهیم، به فردی که نزد اوباما رفته، سردار دیپلماسی می‌گوییم! سردار دیپلماسی که دست دراز کرده در مقابل فردی که دستی قطع کرده است، کدام سرداری باعث عزت و افتخار است؟ این قوه تشخیص را اگر جامعه هدف داشته باشد آن قوت متوجه می‌شود با اینکه تشیخص نفوذ به طور اساسی سخت است اما ناممکن و غیرممکن نیست.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار