به روز شده در: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳
سرلشکر صفوی:
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: اکنون از حدود ۱۰۰ نفر فرمانده عالی دفاع مقدس برای بیان خاطرات جنگ بهره می‌بریم؛ بدین‌ترتیب ستاد نهضت خاطره‌گویی دفاع مقدس در معاونت‌های آموزشی و با ساختار محتوایی راه‌اندازی شده است.
کد خبر: ۳۵۱۵۳۲
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲ - 24June 2019

/باید با حفظ اقتدار در برابر دشمنان هوشمندانه عمل کنیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «سید یحیی صفوی» دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در ششمین نشست تخصصی نهضت خاطره‌گویی دفاع مقدس که با حضور سردار «حسین اشتری» فرمانده ناجا و تعدادی از فرماندهان و مسئولین عالی‌رتبه نیرو‌های مسلح در محل ستاد نیروی انتظامی جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: در کشور بزرگ ایران، ناجا دارای ماموریت‌های متنوع و گسترده فراوانی است. حفظ امنیت شهر‌ها تا امنیت مرز‌ها و امنیت حقوق افراد به عهده نیروی انتظامی است و در این ماموریت بایستی جان و مال مردم دارای امنیت باشد.

وی افزود: کشور ما دارای هشت هزار کیلومتر مرز شامل مرز‌های خشکی و دریایی است و برقراری امنیت مرز‌ها با وجود ناامنی در کشور‌های اطراف واقعا کار مشکلی است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه بیشترین تماس نیروی انتظامی با مردم است، گفت: نیروی انتظامی لبه تماس حکومت با مردم محسوب می شود.

وی با اشاره به شروع کار نهضت خاطره‌گویی دفاع مقدس و سابقه آن، خاطرنشان کرد: حدود سه سال پیش در شرفیابی که خدمت مقام معظم رهبری داشتم، ایشان علاوه بر وظایف دستیاری و مشاورت عالی، ماموریت جدیدی را به بنده ابلاغ کردند و آن ماموریت بیان مسائل جنگ در قالب خاطرات دفاع مقدس برای نسل جوان جامعه که دوران دفاع مقدس را درک نکرده‌اند، بود.

سردار صفوی ادامه داد: برای اجرای این ماموریت ساختار و ساز و کار خاص آن راه اندازی شد و اکنون از حدود ۱۰۰ نفر فرمانده عالی دفاع مقدس مشتمل بر فرماندهان ارتش و سپاه در مسئولیت فرمانده تیپ به بالا که در جنگ حضور داشتند برای بیان خاطرات جنگ بهره می‌بریم؛ بدین ترتیب ستاد نهضت خاطره‌گویی دفاع مقدس در معاونت‌های آموزشی و با ساختار محتوایی راه‌اندازی شد.

وی بیان کرد: برای حسن اجرای این ماموریت منشور نهضت خاطره‌گویی تدوین شد که فعلا فعالیت این ستاد در سطح نیرو‌های مسلح برنامه ریزی شده است.

سردار صفوی با بیان این مطلب که سالانه حدود ۴۰۰ هزار نفر نیروی وظیفه وارد نیرو‌های مسلح می‌شوند،‌ ادامه داد: جامعه هدف ما فعلا مراکز دانشگاهی و آموزشی نیرو‌های مسلح و مجموعه‌های ارتش، سپاه، وزارت دفاع و نیروی انتظامی است؛ البته هدف اصلی نهضت خاطره‌گویی ساختن نسل جوان و انتقال مفاهیم، ارزش‌ها و فرهنگ دفاع مقدس و روح ایمان و خودباوری به نسل جوان است.

وی افزود: همچنین از دیگر اهداف آن می‌توان به انتقال تجربیات و دستاورد‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کنار تاثیر گذاری بر افکار عمومی و بدنه نیرو‌های مسلح اشاره کرد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در بیان دیگر اهداف نهضت خاطره‌گویی دفاع مقدس، عنوان کرد: نهضت خاطره‌گویی دفاع مقدس به دنبال آن است که افکار عمومی جوانان را با بیان رسالت خطیر آنان در حفظ انقلاب اسلامی و دستاورد‌های آن، ساخته شود و این نهضت نسبت به شبهات ایجاد شده در مورد دفاع مقدس پاسخگو باشد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت تاریخ‌نگاری دفاع مقدس بیان کرد: تاریخ دفاع مقدس باید نوشته شود و نویسندگان آن باید صادقانه و با انصاف بنویسند و نوشتار آن‌ها دقیق باشد؛ در نوشتار خود نقش همه آن‌هایی را که در جنگ حضور داشتند ازجمله جهاد سازندگی، ارتش، سپاه، نیرو‌های ژاندارمری، شهربانی و کمیته‌های انقلاب اسلامی را بیان کنند.

سرلشکر صفوی در ادامه و با اشاره به اتفاقات و مسائل روز انقلاب اسلامی ایران گفت: درود خدا بر عزیزان پدافند هوایی نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ من اتفاقات مربوط به هدف قرار دادن پهپاد آمریکایی را رصد می‌کردم؛ انقلاب‌های بزرگ با آرمان‌های جهانی، همواره دشمنان جهانی دارند؛ لذا امروز ضمن حفظ اقتدار بایستی با هوشمندی کامل در برابر دشمنان عمل کنیم.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار