به روز شده در: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
سردار علیدوست عنوان کرد؛
معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: در راستای بهینه سازی موضوع معاینه اولیه مشمولان خدمت سربازی، یک هزار و 100 پزشک معتمد از بین پزشکان نیرو‌های مسلح و پزشکان مورد اعتماد در سطح کشور با سازمان وظیفه عمومی ناجا قرارداد همکاری دارند.
کد خبر: ۳۵۱۵۱۹
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶ - 24June 2019

به کارگیری پزشکان معتمد برای معاینه اولیه مشمولانبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «رحمان علیدوست» معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در تشریح این خبر اظهار داشت: بر اساس ماده 41 قانون خدمت وظیفه عمومی، کلیه مشمولان وظیفه باید قبل از اعزام به خدمت توسط یکی از پزشکان نیرو‌های مسلح یا پزشکان مورد اعتماد معاینه و سلامت جسمی و روانی آنان تایید شود.

وی ادامه داد: در راستای بهینه سازی موضوع معاینه اولیه مشمولان خدمت سربازی، یک هزار و 100 پزشک معتمد از بین پزشکان نیرو‌های مسلح و پزشکان مورد اعتماد در سطح کشور با سازمان وظیفه عمومی ناجا قرارداد همکاری دارند.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در خصوص انتخاب پزشکان نیرو‌های مسلح در معاینه اولیه مشمولان گفت: پزشکان نیرو‌های مسلح به لحاظ موقعیت شغلی خود به آیین‌نامه معافیت‌های پزشکی تسلط داشته و دسترسی وظیفه عمومی به این افراد بیشتر است؛ بنابراین در اولویت هستند.

وی عنوان کرد: به منظور ارائه تسهیلات بیشتر به مشمولان، ارتباط دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) با پزشکان معاین اولیه در سراسر کشور به صورت الکترونیکی و سیستمی برقرار شده است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: مشمولان پس از تکمیل فرم خود اظهاری در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10)، به پزشک معاینی که به محل سکونت فرد نزدیک است معرفی و در صورت تایید سلامت، مشمول برای اعزام به خدمت معرفی و همچنین در صورت عدم تایید سلامت به شورای پزشکی معرفی می‌شود.

سردار علیدوست خاطرنشان کرد: در صورتی که مشمول به نظر پزشک معاین اولیه اعتراض داشته باشد، طبق برگ خود اظهاری، درخواست وی در شورای پزشکی وظیفه عمومی بررسی می‌شود.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار