به روز شده در: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
نایب رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:
«محمدرضا امیرحسنخانی» با بیان این‌که اروپا نمی‌تواند معجزه‌ای در برجام داشته باشد و تنها می‌تواند کانال مالی را پیگیری کند، گفت: این‌گونه اقدامات غربی‌ها نباید باعث دل بستن ما به آن‌ها شود.
کد خبر: ۳۵۰۱۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵ - 12June 2019

اقدامات غربی‌ها نباید باعث دل بستن ما به آن‌ها شودبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «محمدرضا امیرحسنخانی» نایب رییس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با «خانه ملت»، با اشاره به اظهارات وزیر خارجه آلمان درباره این‌که اروپا نمی‌تواند معجزه‌ای در برجام داشته باشد و تنها می‌تواند کانال مالی را پیگیری کند، اظهار داشت: این‌گونه اقدامات غربی‌ها نباید باعث دل بستن ما به آن‌ها شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز می‌گوییم‌ای کاش دولت به برجام دل نبسته بود و تمام اقدامات خود را به برجام و مسائل حوزه سیاست خارجی منعطف نمی‌کرد.

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید به نیروی درون نگاه می‌کرد، اظهار داشت: در حال حاضر نیز اعتقاد ما بر این است که باید خود را در شرایط جنگ اقتصادی با اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها ببینیم و خود را مسلح کرده و صرفا از ظرفیت داخلی استفاده کنیم و با تقویت توان داخلی خود باعث شویم فشار‌ها کاهش یابد.

امیرحسنخانی در ادامه با یادآوری این مطلب که دنیای امروز تک قطبی نبوده و تبدیل به یک دهکده جهانی شده‌ایم، عنوان کرد: اگر ما قابلیت‌های مختلف خود را توسعه داده بودیم و به موقع از آن استفاده می‌کردیم می‌توانستیم حرف بیشتری برای گفتن داشته باشیم؛ چنانچه در حال حاضر در حوزه هسته‌ای و غنی سازی اورانیوم حرفی برای گفتن داریم و حتی می‌توانیم بیش از چیزی که در حال حاضر هستیم از آن استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم مسائل هرگونه که شورای عالی امنیت ملی صلاح بداند جلو می‌رود؛ اما قطعا این توان در ما وجود دارد که پیشرفت هسته‌ای خود را افزایش دهیم و دانشمندان ما نیز در این حوزه دارای ظرفیت هستند.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها