به روز شده در: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
سردار رحیمی خبر داد؛
رئیس پلیس پایتخت از افزایش ۱۳ درصدی کشف جرم در سال جاری خبر داد و گفت: برخورد با مجرمان حرفه‌ای در قالب طرح‌های «کاشف» و «رعد» با قدرت ادامه خواهد یافت.
کد خبر: ۳۴۷۰۳۰
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱ - 20May 2019

افزایش ۱۳ درصدی کشف جرم در سال ۹۸به گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «حسین رحیمی» فرمانده انتظامی تهران بزرگ صبح امروز در جلسه قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت ناجا با بیان اینکه در حوزه جرایم وضعیت مطلوبی در تهران داریم، اظهار داشت: در حوزه کشف جرم در سال ۹۷ حدود ۱۷ درصد افزایش کشف داشتیم و در وقوع جرم جزء آخرین استان‌ها بودیم.

وی ادامه داد: در ۵۸ روز اول سال به لطف خداوند و تلاش مأموران در وقوع جرم رتبه سی و دوم را در کشور داریم و جزء رتبه‌های آخر هستیم. همچنین در زمینه کشف جرم ۱۳ درصد افزایش کشف جرم داشتیم، در حوزه دستگیری سارقان نیز افزایش ۱۶ درصدی داریم.

رئیس پلیس پایتخت درباره برنامه‌های این پلیس در سال ۹۸ گفت: برخورد با سارقان، مالخران و مجرمان حرفه‌ای در قالب طرح‌های «کاشف» و «رعد» توسط پلیس‌های آگاهی و پیشگیری با قدرت ادامه خواهد یافت.

سردار رحیمی با بیان اینکه گشت‌های ضربت پلیس که از ابتدای سال شروع به فعالیت کرده‌اند، تقویت خواهند شد، افزود: تقویت رصد اطلاعاتی بر محیط جرم و مجرمان از دیگر اقدامات پلیس در سال ۹۸ است.

وی همچنین با اشاره به نگهداری از ۱۰ هزار معتاد متجاهر در مراکز بازپروری گفت: طبق تحقیقات، ۷۰ درصد از معتادان متجاهر در زورگیری و سرقت‌هایی که در تهران صورت گرفته است، حضور دارند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در ادامه با بیان اینکه پارکبانان در تهران وجاهت قانونی ندارند، تصریح کرد: اگر پارکبانان بخواهند فعالیت داشته باشند باید تحت نظر شرکت‌های انتظامی باشند.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان سرقت در تهران سرقت داخل خودرو و پس از آن کیف‌قاپی و جیب‌بری است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار