به روز شده در: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۶
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از امضای تفاهم‌نامه میان پلیس و دو اپلیکیشن مسیریاب ایرانی خبر داد.
کد خبر: ۳۴۶۹۳۸
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵ - 19May 2019

امضای تفاهم‌نامه پلیس راهور با دو مسیریاب ایرانیبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، صبح امروز تفاهم‌نامه همکاری علمی-اطلاع‌رسانی بین پلیس راهور تهران بزرگ و دو مسیریاب داخلی در مرکز فرماندهی پلیس راهور تهران بزرگ امضا شد.

این تفاهم‌نامه برای تسهیل تردد رانندگان، مدیریت سفر و زمان برای انجام سفر‌های درون‌شهری و همچنین به منظور اطلاع‌رسانی به شهروندان و مسافران پایتخت از اجرای طرح‌های مختلف ترافیکی و اقدامات ترافیکی در سطح شهر، تفاهم‌نامه‌ای را با مسیریاب‌های تولید داخلی کشور «بلد» و «نشان» امضا شد.

سردار «محمدرضا مهماندار» رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران در این مراسم اظهار داشت: حمایت از تولیدات داخلی و حمایت از جوانان با استعداد سرزمینمان که در حوزه IT مشغول به فعالیت هستند از اهداف ما برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با این دو مسیریاب داخلی است.

وی با بیان اینکه مسیریاب‌های داخلی کم و کاستی نسبت به مسیریاب‌های خارجی ندارند، گفت: بحث تبادل اطلاعات به صورت Real Time (در لحظه) بین پلیس راهور و این مسیریاب‌ها از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است.

سردار مهماندار افزود: طبیعی است که اقدامات ترافیکی مختلفی را در سطح شهر انجام می‌دهیم که این اقدامات شامل محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های تردد بر اساس طرح‌های ترافیکی مختلف است، این موارد را می‌توانیم با بارگذاری بلافاصله بر روی این اپلیکیشن‌ها به مردم اطلاع‌رسانی کنیم که در نتیجه آن مسیر‌های پیشنهادی مسیریاب‌ها در لحظه اصلاح خواهند شد و این می‌تواند مزیت این نرم‌افزار‌ها نسبت به مشابه‌های خارجی خود باشد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: شهروندان و مسافران پایتخت با استفاده از این ابزار‌های داخلی می‌توانند با دقت و سرعت بالاتری در سطح شهر تردد کنند.

وی با اشاره به هدف دیگر امضای این تفاهم‌نامه، تصریح کرد: استفاده از اطلاعات برای رفع نقاط گلوگاهی، نقاط حادثه‌خیز و به طور کل شناسایی مشکلات ترافیکی در سطح شهر می‌تواند باعث کاهش ترافیک، تسهیل در تردد و طبیعتاً کاهش تصادفات نیز شود.

سردار مهماندار ادامه داد: هدف بعدی نیز پیش‌بینی پذیری ترافیک است تا بر اساس دیتا‌های جمع‌آوری شده توسط این مسیریاب‌ها بتوانیم مدل‌سازی سفر‌های درون شهری را بهبود بخشیم و پیش‌بینی مناسب‌تری را به شهروندان ارائه کنیم.

رئیس پلیس راهور تهران یادآور شد: کشور‌های هوشمند ابزار‌های IT جهانی را در کشور خود و به نسبت نیاز‌های کشورشان بومی‌سازی می‌کنند، امروزه چین و روسیه به سراغ نقطه‌یابی‌های ماهواره‌ای گام برداشتند که به نظر می‌رسد در ایران نیز این توانمندی وجود دارد و ما نیز آمادگی استفاده تمام و کمال از این ظرفیت را داریم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها