به روز شده در: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۴
سرهنگ موقوفه‎ای خبر داد؛
جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از بازداشت دو مأمور قلابی در تهران خبر داد.
کد خبر: ۳۴۶۹۳۰
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲ - 19May 2019

دستگیری دو مأمور قلابی در تهرانبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سرهنگ «جلیل موقوفه‌ای» جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با اعلام خبر دستگیری دو مأمور قلابی درباره جزئیات این اخبار اظهار داشت: در پرونده نخست ساعت هفت بعد از ظهر 27 اردیبهشت 98 مأموران کلانتری 118 ستارخان حین گشت‌زنی در خیابان ستارخان به راکب یک دستگاه موتورسیکلت مشکوک شده و به وی دستور ایست دادند، اما این شخص بدون توجه به فرمان ایست پلیس متواری شد.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: در ادامه، تعقیب و گریز مأموران با راکب فرد مذکور آغاز شد و مأموران پس از تعقیب و گریز پنج دقیقه‌ای موفق به زمین‌گیر کردن وی شدند.

وی تصریح کرد: مأموران در بازرسی از راکب موتورسیکلت موفق به کشف یک قبضه سلاح کلت کمری، یک عدد شوکر، دستبند و کارت شناسایی انتظامی قلابی و فاقد هولگرام شدند و متهم به کلانتری انتقال یافت.

سرهنگ موقوفه‌ای افزود: پس از انتقال متهم به کلانتری مشخص شد که وی 31 سال سن دارد و به گفته خودش حدود 9 سال در ورزش بوکس مشغول فعالیت است. این شخص در اعترافاتش عنوان داشت که در غرب پایتخت، از معتادان اخاذی می‌کرده و پول و اموال آن‌ها را به سرقت می‌برده است.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به ادامه تحقیقات از این متهم، خاطرنشان کرد: متهم این پرونده در اعترافاتش مدعی شده که بیشتر از ساعت هشت شب تا حوالی صبح مشغول اخاذی از معتادان بوده است.

وی با اشاره به دستگیری مأمور قلابی دیگر در شمال پایتخت گفت: در پرونده دیگری ساعت چهار صبح روز گذشته (28 اردیبهشت 98)، مأموران کلانتری 103 گاندی حین گشت‌زنی در خیابان آفریقا با مرد جوانی روبه‌رو شدند که لباس پلیس با درجه ستوان دومی بر تن داشت و با خانم راننده‌ای مشغول صحبت بود.

سرهنگ موقوفه‌ای ادامه داد: مأموران کلانتری گاندی به این ماجرا مشکوک شده و به بررسی موضوع پرداختند که این شخص عنوان کرد از پرنسل کلانتری 107 فلسطین است، اما زمانی که مأموران از وی خواستند نام رئیس کلانتری 107 فلسطین را به زبان بیاورد، طفره رفت و مشخص شد که وی نیز مأمور قلابی است.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از تشکیل پرونده برای هر دو متهم خبر داد و از شهروندان خواست در مواجهه با چنین مواردی، مراتب را با پلیس 110 یا سامانه 197 درمیان بگذارند تا مأموران به قید فوریت به بررسی موضوع بپردازند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها