به روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
هاشمی تأکید کرد؛
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اعضای شورای شهر باید برای تحقق مطالبات و انتظارات مردم تلاش کنند.
کد خبر: ۳۴۶۸۹۷
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴ - 19May 2019

اعصای شورای شهر باید برای تحقق مطالبات و انتظارات مردم تلاش خود را بکنند/ از دستگاه قضا انتظار داریم سریع‌تر به پرونده‌های شهرداری رسیدگی کندبه گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، «محسن هاشمی» رئیس شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز در ابتدای صد و چهل و دومین جلسه این شورا با بیان اینکه امروز دومین سالروز رأی تاریخی شهروندان تهرانی به شورای پنجم است، اظهار داشت: این حجم از آرا یک رکورد در مشارکت مردمی در انتخابات شورای شهر محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در انتخابات شورای شهر بیش از سه میلیون شهروند تهرانی به اعضای شورای شهر رأی دادند که این یک پشتوانه بی سابقه برای مدیریت شهری تهران است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: برای جمهوری اسلامی که مبدع نظام مردم‌سالاری دینی در جهان است، این شورا می‌تواند ابزاری برای تثبیت و تعمیق اراده مردم در اداره جامعه باشد.

هاشمی اضافه کرد: رأی و حمایت مردم از شورای پنجم یک تهدید نیست، بلکه فرصتی استثنایی است که در صورت عدم استفاده صحیح از آن موجب یأس و ناامیدی مردم و عدم تکرار آن خواهد شد.

وی افزود: این حجم رأی بار بزرگی بر دوش اعضای شورای اسلامی شهری تهران قرار داده است و لذا اعضای شورای شهر باید برای تحقق مطالبات و انتظارات مردم تلاش کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه در دو سال گذشته سران قوا و دستگاه‌های دیگر به خوبی در کنار شورای پنجم قرار نگرفتند، خاطرنشان کرد: با وجود این حجم از آرای مردمی، متأسفانه طبق شواهد و قرائن حمایت دستگاه‌ها و سه قوه نه‌تنها نسبت به دوره‌های گذشته افزوده نشده، بلکه به نوعی کاسته شده است.

هاشمی با بیان اینکه بنده پیش از این بار‌ها از تریبون شورای اسلامی شهر تهران به انتقاد از عملکرد شهرداری و اعضای شورای شهر می‌پرداختم، گفت: امروز و به پاس ادای امانت مردم و پاسخ دادن به انتظارات به حق شهروندان، گلایه‌هایی نسبت به سایر دستگاه‌های مسئول در این میان عرض کنم.

وی ادامه داد: متاسفانه در دو سال گذشته دولت تدبیر و امید کمک‌های لازم را به پایتخت نکرده است؛ با این حجم از فعالیت به خصوص در حوزه زیرساخت‌ها، حمل و نقل و حل معضلات بانکی، نیازمند همت دولت هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین درباره انتظارات شورای پنجم از مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی نیز با وجود همزبانی و همدلی با مدیریت شهری، تاکنون در عمل اقدامی جدی و فراتر از گذشته در حل مسایل تهران اناجم نداده است و تنها گام مثبت آن جلوگیری از تصویب لایحه دولت برای تملک درآمد‌های پایدار مدیریت شهری بوده است.

هاشمی در خصوص قوه قضاییه نیز گفت: از دستگاه قضا انتطار داریم به پرونده‌های شهرداری تهران هرچه سریع‌تر رسیدگی کند.

وی ادامه داد: با رسیدگی به این پرونده‌ها هزاران میلیارد تومان از حقوق شهروندان احیا و بازگردانده می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه از دستگاه‌های حاکمیتی ازجمله سپاه پاسداران، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خواست تا سطح همکاری و یاری‌رسانی به مدیریت شهری را نسبت به دوره گذشته افزایش دهند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار