به روز شده در: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۰
کتاب «خمس» اثر آیت‌الله سبحانی به همت پژوهشکده حج و زیارت به زبان اردو منتشر شد.
کد خبر: ۳۴۶۷۶۹
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳ - 18May 2019

انتشار کتابی از آیت‌‌الله سبحانی به زبان اردوبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس به نقل از فارس، کتاب «خمس» به قلم آیت‌الله جعفر سبحانی توسط سید ضیغم عباس همدانی به زبان اردو  ترجمه و توسط مؤسسه فرهنگی و هنری مشعر منتشر شد.

 نویسنده در این کتاب سعی کرده است تا به شبهات مطرح شده در مساله خمس بر اساس عقاید شیعه  پاسخ دهد.

در مقدمه کتاب درباره ضرورت تألیف این اثر چنین بیان شده است: دشمنان وحدت و تقریب مسلمانان هر از چند گاهى با نگارش آثارى حجیم و کوچک یکى از اعتقادات شیعه را هدف گرفته و با ارائه آن به حجاج بیت الله الحرام که شاید کمترین تخصصى در این زمینه ندارند، باعث تشویش خاطر حاجیان و کریه جلوه دادن چهره تابناک تشیع مى‌گردند.

در همین راستا اخیراً کتابى به نام«الخمس بین الفریضة الشرعیة والضریبة المالیة»، به قلم یکى از مبلغان وهابى که در ریاض زندگى مى‌کند، منتشر شد. نام مؤلف «سلیمان بن صالح الخراشى» از قبیله خراشى، از شاخه‌هاى بنى‌تمیم است. سپس این کتاب را تلخیص و آن را منتشر کرده است، ولى بعداً ببینیم چه نوع دستکارى در این کتاب به وجود آمده است. 

در روى جلد این اثر نیز آمده است: تهیه و تنظیم: علاء الدین موسوى، ترجمۀ اسحاق دبیرى. امّا در صفحۀ اوّل کتاب، مؤلف، علاء عباس الموسوى و مترجم، اسحاق بن عبدالله العوضى معرفى شده است. 

این کتاب در ۱۵۳ صفحه و در قطع پالتویی منتشر شده است.

انتهای پیام/ 811

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها